CD, streaming, winyl? Wokalista Soen odpowiada

/ 18 września, 2023


Joel Ekelöf powiedział, z jakich nośników najchętniej sam słucha muzyki.


1 września ukazał się najnowszy album zespołu Soen zatytułowany „Memorial”. Fani grupy mogą go nabyć na różnych nośnikach, w tym na płycie winylowej. A z jakich nośników muzyki najchętniej słucha wokalista Joel Ekelöf?

W wywiadzie dla „Teraz RockaJoel odpowiada:

Nie słucham dużo płyt CD, dziś jest to albo streaming albo winyle. Jak w przypadku większości osób. Streaming jest wygodny, możesz słuchać z telefonu, na spacerze, w domu. Ale jeśli chcesz usiąść i wsłuchać się w muzykę, nie ma nic lepszego od płyty winylowej. Uwielbiam to, ale nie zaprzeczam, że streaming jest wygodny. Jeśli jesteś w samochodzie albo na zewnątrz, streamujesz.

Przy okazji Joel opowiedział, jak wygląda rynek płyt winylowych w Szwecji:

Mamy wciąż sklepy. Oczywiście, nie kupisz już płyt w dużych sieciach, jak Mega Store czy Virgin Store, ale masz niszowe sklepy dla entuzjastów winyli. Tego ludziom brakuje. Streaming nie da ci możliwości wzięcia okładki w ręce gdy słuchasz muzyki. Winyle są popularniejsze niż kiedykolwiek i podoba mi się to. To fantastyczne. Im więcej ludzie streamują, tym większe będzie zapotrzebowanie na płyty winylowe.

Już 24 września Soen da koncert w warszawskim klubie Progresja.

Soen często koncertuje w Polsce i cieszy się uznaniem wśród fanów, co przyznał wokalista grupy, Joel Ekelöf w wywiadzie dla „Teraz Rocka”. Zapytany o to, co chciałby powiedzieć fanom przed koncertem, Joel odparł:

Uwielbiam Polskę! Mam bardzo dobrą opinię na temat polskiej publiczności. Jeden z naszych pierwszych koncertów, wiele lat temu zagraliśmy w Inowrocławiu, na małym festiwalu (Ino-Rock Festival w 2012 roku – red.). Polscy fani zawsze okazywali nam szacunek, słuchali naszej muzyki, są bardzo kulturalni. Zawsze więc cieszę się, gdy przyjeżdżam do Polski. Bądźcie tam i bądźcie polscy, a będę szczęśliwy (śmiech).

Cały wywiad z wokalistą Soen znajdziecie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także