Cenzura wycięła ponad 20 minut z „Bohemian Rhapsody”. Sceny zbyt kontrowersyjne

/ 13 listopada, 2018

Filmowa biografia Queen, „Bohemian Rhapsody”, bije rekordy popularności na całym świecie. Także w Malezji cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak tam została dopuszczona na ekrany dopiero po mocnych ingerencjach cenzury. Z filmu wycięto w sumie około 24 minuty. Chodziło o sceny, które nawiązywały do homoseksualizmu Freddiego Mercury’ego.

„Bohemian Rhapsody” pobił „Kler”

Jak podaje „Malay Mail” pod nóż trafiła między innymi scena, w której grany przez Ramiego Maleka Freddie Mercury mówi swojej narzeczonej, że jest biseksualny, a także scena, w której zespół przebrany za kobiety nagrywa teledysk do „I Want To Break Free”. Ingerencje cenzury są tak duże, że zaburzają fabułę filmu, o czym informują fani w mediach społecznościowych.

Jeden z widzów napisał:

Uwaga dla tych, co oglądali „Bohemian Rhapsody” w Malezji: wycięli z filmu wszystkie homoseksualne sceny, pozostawiając wielkie dziury w fabule.

Widziałem film w Singapurze i w Malezji i jeśli widzieliście malezyjską wersję, nie zrozumiecie tego filmu w pełni. Polecam obejrzeć go za granicą.

Malezyjska wersja filmu „Bohemian Rhapsody” trwa 110 minut i jest przeznaczona dla widzów pełnoletnich. Wersja przeznaczona na inne kraje trwa 134 minuty i oznaczona jest jako PG-13.

Według danych „Variety” biografia Queen zarobiła w weekend otwarcia w USA 50 milionów dolarów, a kolejne 72,5 miliona dolarów w innych krajach.

Przypomnijmy, że w „Bohemian Rhapsody” główną rolę – Freddiego Mercury'ego – zagrał Rami Malek. Jeśli chodzi pozostałych członków Queen, sprawa wygląda następująco: Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”) zagra Rogera Taylora, Gwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji) pojawi się jako Brian May, natomiast Joe Mazzello („The Social Network”) wcieli się w Johna Deacona. Za scenariusz odpowiada z kolei Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami są Brian May oraz perkusista Roger Taylor.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także