Chad Smith i Matt Cameron przepraszają za swoje słowa o Taylorze Hawkinsie

/ 18 maja, 2022


Muzycy twierdzą, że ich wypowiedzi o zmarłym perkusiście Foo Fighters zostały wyjęte z kontekstu.


Kilka dni temu „Rolling Stone” opublikował wypowiedzi kilku znanych muzyków, z których wynikało, że Taylor Hawkins na kilka miesięcy przed śmiercią rozważał opuszczenie Foo Fighters i twierdził, że jest zmęczony karierą.

Wśród tych wypowiedzi znalazły się słowa Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers i Matta Camerona z Pearl Jam. Obaj twierdzą, że ich wypowiedzi zostały wyjęte z kontekstu.

Smith powiedział:

Taylor był jednym z moich najlepszych przyjaciół i zrobiłbym wszystko dla jego rodziny. „Rolling Stone” poprosił mnie, żebym podzielił się jakimiś wspomnieniami, a ja sądziłem, że będzie to godne pożegnanie, na jakie zasłużył. Zamiast tego artykuł opierał się na sensacji i wprowadzaniu w błąd. Gdybym to wiedział, nigdy nie zgodziłbym się na uczestniczenie w tym. Przepraszam jego rodzinę i przyjaciół za ból, jaki sprawiłem.

Matt Cameron napisał natomiast w oświadczeniu:

Zgadzając się na udział w artykule „Rolling Stone” o Taylorze zakładałem, że będzie to celebracja jego życia i pracy. Moje wypowiedzi zostały wyjęte z kontekstu i ukształtowane w treść, której nie miałem na myśli. Taylor był drogim przyjacielem i wspaniałym artystą. Brakuje mi go. Jest mi bardzo przykro, że wziąłem udział w tym artykule i przepraszam, jeśli z tego powodu mogłem skrzywdzić tych, co do których mam tylko najgłębszy szacunek i podziw.

Taylor Hawkins zmarł 25 marca 2022 roku w Bogocie, gdzie Foo Fighters miał tego dnia zagrać koncert.

KOMENTARZE

Przeczytaj także