Charli XCX zagra w horrorze Takashiego Miike

/ 29 kwietnia, 2025

Charli XCX zagra główną rolę oraz będzie producentką nowego filmu japońskiego mistrza horroru, Takashiego Miike.


Będzie to już drugi projekt, który artystka współprodukuje w ramach swojej nowej wytwórni Studio365. Wcześniej zapowiedziała film „The Moment” studia A24, w którym również zagra. Szczegóły fabuły nowego filmu Miike są na razie trzymane w tajemnicy. Reżyser słynie z brutalnych, szokujących historii, takich jak kultowa „Gra wstępna” z 1999 roku czy „Ichi zabójca” z 2001.

Scenariusz nowego filmu napisze Ross Evans, a producentem ma być Robert Pattinson.

Charli XCX od jakiegoś czasu coraz mocniej angażuje się w świat filmu. Wystąpi między innymi w filmie „The Moment” w reżyserii Aidana Zamiriego oraz w fantasy „100 Nights of Hero” w reżyserii Julii Jackman. Zobaczymy ją również w filmach: „Erupcja”, remake’u „Obliczy śmierci”, komedii przygodowej „Sacrifice” oraz thrillerze „The Gallerist”.

Takashi Miike ma na koncie ponad 100 filmów. Jest autorem m.in. kultowego filmu „Żywi lub martwi”, czarnej komedii „Visitor Q” i horroru „Nieodebrane połączenie”. Jego najnowszy film „Sham” zostanie zaprezentowany na festiwalu Tribeca.

KOMENTARZE

Przeczytaj także