Chemia opublikowała kolejny utwór zapowiadający nowy album [WIDEO]

/ 12 marca, 2021

Grupa Chemia wydała dziś nowy singiel „Angina” wyprodukowany przez Andy’ego Taylora.


Jest to drugi po „Modern Times” utwór z ich nadchodzącego albumu „Something to Believe in” wyprodukowanego przez uznanego i wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i autora tekstów Andy’ego Taylora (Duran Duran, The Power Station, Reef). Wyprodukował także przeboje dla takich artystów jak m.in.: Thunder, Rod Stewart, The Ting Tings i The Almighty.

Nowy singiel Chemii zatytułowany „Angina” został nagrany w Londons Baltic Studios i zawiera m.in. smyczkową aranżację byłego klawiszowca zespołu Bush i aranżera Sachy Puttnama. Sacha znany jest również z pracy nad muzyką do filmów takich jak chociażby nagradzany „The Confessional”, który wyreżyserował RobertLePages, a także zrobił aranżacje smyczkowe dla wielu innych wielkich artystów, w tym takich jak Sia, Peter Green czy REEF. 

Gitarzysta i założyciel Chemii Wojtek „W” Balczun:

Od opracowania piosenki z Andym (Taylorem) jako producentem płyty, po współpracę z takimi artystami jak: Sacha Puttnam i Jaś Stokłosa czuliśmy, że jest to dla nas wszystkich szczególne przeżycie. To było niesamowite zobaczyć, jak to wszystko razem tworzy coś naprawdę wyjątkowego i mamy nadzieję, że wszyscy poczują w tym utworze nasze emocje.

W Polsce singiel zostanie wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a za granicą przez DCM Records, z dystrybucją firmy Absolute Distribution. Kolejną nowością jest ujawnienie przez zespół daty premiery płyty „Something to Believe in”, która ukaże się 20 sierpnia.

KOMENTARZE
Tagi: ,

Przeczytaj także