Tony Iommi (Black Sabbath) wkurzył się po publikacji utworu „Slapback”

/ 12 marca, 2021

Nieznany utwór Black Sabbath, który ostatnio pojawił się w sieci, wywołał spore zamieszenie.


Niedawno w serwisie YouTube pojawił się utwór zatytułowany „Slapback”. Zdaniem udostępniającego źródła, spadkobierców po Geoffie Nichollsie, jest to kompozycja, którą zagrał Black Sabbath w 1979 roku, a więc w czasie, gdy wokalistą formacji był Ronnie James Dio. Nagranie pochodzi z próby muzyków. Nigdy nie zostało opublikowane lub zarejestrowane w studiu.

Autentyczność nagrania potwierdził ostatnio Geezer Butler, który o samej kompozycji miał kiepskie zdanie. Teraz do nieautoryzowanej publikacji „Slapback” odniósł się Tony Iommi:

Nie jestem z tego zadowolony. W ogóle. Pozostawiło to u mnie niesmak. W tamtym momencie, gdy to nagrywaliśmy, Geoff nie był nawet zaangażowany w funkcjonowanie zespołu. Nie udało mi się go namówić, żeby dołączył. Właściwie to na basie zagrał Ronnie, a wszystko… nagraliśmy na kasetę. Próba odbyła się w salonie.

Lider Black Sabbath powiedział również, czemu kompozycja nigdy nie ujrzała światła dziennego:

Mieliśmy jedną czy dwie rzeczy, na których jammowaliśmy i graliśmy je, ale nie nadawały się one na album, dlatego nigdy nie nadaliśmy im właściwego kształtu. Nie zostały nawet poprawnie zarejestrowane.

Poniżej wspomniane nagranie, na którym usłyszeć możemy Ronniego Jamesa Dio, Tony’ego Iommiego, Geezera Butlera oraz Billa Warda:

SUPER PAKIET 5X WYDANIE SPECJALNE – KUP TERAZ

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie original_16062981615x_Wyd_anie_Specjalne_Teraz_Rock-jpg.webp
KOMENTARZE

Przeczytaj także