Chester Bennington opuścił Stone Temple Pilots ze względu na dzieci

/ 23 lutego, 2017

Chester Bennington, wokalista Linkin Park, dołączył do Stone Temple Pilots w 2013 roku i nagrał z zespołem, w którym wcześniej śpiewał Scott Weiland, płytę EP „High Rise”. Wkrótce potem opuścił grupę. Teraz zdradził, że nakłoniły go do tego jego własne dzieci.

„Heavy” Linkin Park wykonany w starym stylu

W wywiadzie przeprowadzonym na falach rozgłośni Q104.3 wypowiedział się na temat zmarłego w 2015 roku Scotta Weilanda i swojej przygody ze Stone Temple Pilots:

Mam ogromny szacunek do Stone Temple Pilots. Uwielbiałem Scotta. Czuję wielki smutek po jego śmierci. Widziałem Stone Temple Pilots na żywo ze 30 razy. Tworzyli muzykę, którą uwielbiałem i uwielbiam do dziś. Cieszę się, że miałem okazję występować z tymi gośćmi. Robert, Dean i Eric są niezwykle utalentowani. Jedyny powód, dla którego tego już nie robię jest taki, że za każdym razem, gdy wyruszałem w trasę z STP, moje dzieci płakały.

Kiedy ruszam w trasę z Linkin Park, moje dzieci to rozumieją, ale kiedy jechałem z STP, płakały. Pewnie myślały, że wolę to od bycia z nimi. Moja rodzina znosiła to zbyt ciężko. Pomyślałem więc sobie: „Wiesz co? Musisz przestać zachowywać się egoistycznie. Kiedy nie grasz z Linkin Park, powinieneś być w domu z dziećmi”. Mam szczęście, że jestem w Linkin Park, w otoczeniu geniuszy i że byłem w Stone Temple Pilots, w otoczeniu geniuszy. Czasem zastanawiam się, jak mi to się udało.

Stone Temple Pilots chce grać do 2025 roku

Na początku 2017 roku gitarzysta Stone Temple Pilots, Dean DeLeo i jego brat basista Robert DeLeo, gościli w audycji „Covino and Rich Show” radia SiriusXM, w której zapewnili, że mimo odejścia Benningtona i śmierci Scotta Weilanda, nie zamierzają zaprzestawać kariery:

Chcemy, żeby to byli trzej instrumentaliści Stone Temple Pilots z nowym wokalistą, który pchnąłby nas do przodu. Nie chodzi tylko o wspominanie przeszłości i oddanie czci tamtym piosenkom. Tamte piosenki dużo znaczą dla wielu osób, ale dla nas ważniejsze jest – i nie chcę zabrzmieć egoistycznie – by ewoluować, żeby mieć kogoś, kto umożliwi nam nagrywanie nowych płyt, aż do 2025 roku.

Póki co nie wiadomo, kto stanie za mikrofonem w Stone Temple Pilots.

Kontrowersyjny singel Linkin Park

Linkin Park tymczasem przygotowuje się do wydania nowej płyty. Album „One More Light” ukaże się 19 maja 2017 roku nakładem Warner Bros. Na płycie znajdzie się dziesięć utworów. Mike Shinoda powiedział:

Spodziewajcie się niespodziewanego. Nie spodziewajcie się niczego, co słyszeliście wcześniej.

Spore kontrowersje wzbudził singel promujący wydawnictwo, „Heavy”, nagrany z udziałem amerykańskiej electropopowej wokalistki Kiaary. Członkowie zespołu zapowiadają, że ta łagodna kompozycja reprezentuje brzmienie całego albumu.

Linkin Park: „Heavy”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także