Children of Bodom zapowiada nowy album

/ 13 listopada, 2017

Zespół Children of Bodom planuje wejść do studia nagraniowego w marcu przyszłego roku, żeby przygotować utwory na nowe długogrające wydawnictwo, które ma zostać opublikowane już pod koniec 2018 roku. Wiadomo już, że ponownie materiał powstawał będzie w należącym do zespołu helsińskim Danger Johnny Studios, gdzie pracowali nad dwoma poprzednimi płytami.

Oświadczenie Faith No More po śmierci Chucka Mosleya

O planach wydawniczych zespoły opowiedział basista, Henkka Seppälä, w wywiadzie dla Metal Wani:

Jesteśmy na półmetku pisania nowego materiału, co jest niezwykle ekscytujące. Po trwającej obecnie amerykańskiej trasie koncertowej wrócimy do pisania i wiosną wejdziemy do studia nagraniowego.

Muzyk przyznał jednocześnie, że za premierowy materiał odpowiedzialny jest przede wszystkim Alexi Laiho, lider Children of Bodom:

To Alexi w dużej mierze odpowiedzialny jest za powstający materiał, dlatego na tym etapie nie wiem, co inspiruje go do pisania nowych utworów. On jednak zawsze znikąd wyciągnie świetne pomysły na nowe melodie.

Zespół Children of Bodom podróżuje obecnie po Stanach Zjednoczonych w związku z obszerną trasą koncertową zorganizowaną w związku z 20-leciem wydania debiutanckiej płyty „Something Wild”. Wraz z nimi na trasie grają zespoły Carach Angren, Lost Society oraz Uncured.

Studyjną dyskografię fińskiego zespołu zamyka opublikowany w 2015 roku album „I Worship Chaos”, który promował między innymi singiel „Morrigan”:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także