Iron Maiden w Polsce. Szczegóły przyszłorocznej trasy

/ 13 listopada, 2017

Po dwuletniej trasie, promującej ostatni studyjny album „The Book of Souls” (2015), podczas której zespół Iron Maiden odwiedził 39 krajów na sześciu kontynentach i zagrał dla ponad 2 milionów fanów na całym świecie, muzycy w przyszłym roku wracają do koncertowania. 

Iron Maiden. Zobacz film koncertowy w całości

W ramach „Legacy of the Beast Tour”, która będzie inspirowana tak samo zatytułowaną grą oraz komiksem, formacja odwiedzi europejskie miasta i da koncerty zarówno podczas festiwali, jak i samodzielnie w poszczególnych arenach. 

Co najważniejsze, brytyjska legenda po raz kolejny zagra w Polsce. Iron Maiden wystąpi 27 lipca w Tauron Arenie w Krakowie. Przedsprzedaż biletów (199-399 zł) na polski koncert dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl rozpocznie się 22 listopada o 10:00 i zakończy się 23 listopada o godzinie 22:00. Do regularnej sprzedaży wejdą natomiast 24 listopada o godzinie 10:00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

Przyszłoroczna europejskiej trasa rozpocznie się pod koniec maja w Estonii, a zakończy w sierpniu w Londynie. W tym miejscu możecie zapoznać się z pełną rozpiską. 

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie, trasa będzie kontynuowana również w 2019 roku. Koncept całej trasy został zainspirowany grą  „Legacy of the Beast” oraz komiksem o tej samej nazwie, dlatego też scenografia podczas nadchodzących koncertów będzie oparta na tzw. „światach”, które dostępne są w grze. Pod względem muzycznym zespół Iron Maiden ma sięgnąć przede wszystkim po materiał z lat osiemdziesiątych, a także zagrać kilka niespodzianek z późniejszych albumów. 

Na większość koncertów bilety do sprzedaży mają trafić w piątek 24 listopada, z kolei przedsprzedaż dla członków oficjalnego fan-clubu grupy rozpocznie się 20 listopada. 

W rolli specjalnego gościa zaprezentuje się formacja Killswitch Engage podczas koncertów między 26 maja, a 1 lipca (mowa tu wyłącznie o występach niefestiwalowych), a także w ramach występów w Zjednoczonym Królestwie. Supporty podczas innych koncertów będą ogłaszane wkrótce. 

Rod Smallwood, menadżer Iron Maiden, zapowiada trasę w następujący sposób:

Nasi fani wiedzą, że mamy ustalony bardzo konkrety cykl tras odkąd Bruce i Adrian powrócili do Iron Maiden na początku XXI wieku – przeplatamy trasy poświęcone nowym albumom z trasami pełnymi historii i hitów. Uwielbiamy pracować w ten sposób z wielu powodów, nie tylko dlatego, że daje to zespołowi możliwość zagrania zarówno nowego materiału, jak i starych, uwielbianych utworów, które chcą usłyszeć fani. Dzięki temu trasy pozostają świeże, nie tylko dla fanów, ale również dla zespołu.

Wizerunek tej trasy pełnej Historii/Hitów zdecydowaliśmy się zbudować wokół nazwy Legacy Of The Beast, co dało nam możliwość wykorzystania kreatywnych pomysłów i dobrej zabawy, zwłaszcza z Eddiem! Nie chcę zbyt wiele zdradzać w tym momencie, ale zgodnie z tradycją Iron Maiden pracujemy nad mnóstwem różnych scen i mamy nadzieję, że zapewni to naszym fanom niezapomniane wrażenia, kiedy zobaczą to bardzo specjalne show.

Nowe koncertowe wydawnictwo 

W najbliższy piątek, czyli 17 listopada, wydawnictwo koncertowe „The Book of Souls: Live Chapter” ukaże się w wersji audio. Na rynku dostępne będą różne formaty: 2CD (zwykła wersja oraz deluxe – wydanie z książeczką w twardej oprawie), 3LP oraz w wersji cyfrowej. Będzie ono składało się z 15 utworów, które zostały zarejestrowane podczas różnych koncertów, m.in. w Australii, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, a także w Polsce.

Tracklista prezentuje się następująco:

 1. If Eternity Should Fail – Sydney, Australia
 2. Speed of Light – Cape Town, South Africa
 3. Wrathchild – Dublin, Ireland
 4. Children of the Damned – Montreal, Canada
 5. Death or Glory – Wroclaw, Poland
 6. The Red and the Black – Tokyo, Japan
 7. The Trooper – San Salvador, El Salvador
 8. Powerslave – Trieste, Italy
 9. The Great Unknown – Newcastle, UK
 10. The Book of Souls – Donington, UK
 11. Fear of the Dark – Fortaleza, Brazil
 12. Iron Maiden – Buenos Aires, Argentina
 13. Number of the Beast – Wacken, Germany
 14. Blood Brothers – Donington, UK
 15. Wasted Years – Rio de Janeiro, Brazil

Z kolei w zeszłą sobotę o godzinie 20 polskiego czasu przeprowadzona została transmisja on-line na żywo z premiery koncertowego filmu. Po zakończeniu streamu, grupa Iron Maiden udostępniła go w całości na swoim kanale na YouTubie (link na górze newsa).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także