MTV EMA 2017. Thirty Seconds to Mars, U2 i Coldplay z nagrodami [PODSUMOWANIE]

/ 13 listopada, 2017

Specjalne wyróżnienie od MTV – Global Icon – otrzymał zespół U2. Tym samym dowodzona przez Bono formacja dołączyła wczorajszego wieczora do innych rockowych znakomitości, jak chociażby Ozzy Osbourne, Queen, Green Day czy Bon Jovi. Na londyńskiej scenie pojawili się wszyscy muzycy z U2, którzy podziękowali za nagrodę. O tym wyróżnieniu było wiadomo od pewnego czasu, jednak był to jeden z niewielu rockowych akcentów podczas MTV Europe Music Award 2017.

Oświadczenie Faith No More po śmierci Chucka Mosleya

„Najlepszym wykonawcą rockowym” uznany został natomiast zespół Coldplay, który pokonał w swojej konkurencji takich wykonawców jak Foo Fighters, Royal Blood, The Killers i wspomniany już U2. Dowodzona przez Dave’a Grohla formacja musiała również pogodzić się z porażką w kategorii „Najlepszy teledysk” – ich „Run” został pokonany przez „HUMBLE.” Kendricka Lamara

Warto również wspomnieć o wyróżnieniu dla formacji Thirty Seconds to Mars, która otrzymała statuetkę w kategorii „Najlepszy wykonawca alternatywny” wygrywając chociażby z Lorde czy The xx. Za nagrodę podziękował Jared Leto, lider zespołu:

Jesteśmy Amerykanami, krajem imigrantów, i chcemy tylko powiedzieć, że witamy was z otwartymi ramionami i otwartymi sercami. Kochamy was wszystkich. Niech Bóg was błogosławi. Mamy nadzieję, że zobaczymy się podczas koncertów w marcu i kwietniu. Wrócimy do Wielkiej Brytanii tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wśród laureatów MTV EMA 2017 znaleźli się między innymi Dua Lipa, Shawn Mendes, Ed Sheeran, David Guetta, Eminem czy w końcu Dawid Kwiatkowski, który został wybrany „Najlepszym polskim artystą”.

Na koniec pożegnano muzyków, którzy odeszli w minionym roku, a jako wspomnienie zaprezentowano utwór „Freedom”, który George Michael wykonał podczas gali w 1994 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także