Chino Moreno (Deftones): Chętnie zagrałbym z Kornem

/ 8 maja, 2017

Kilka dni temu media obiegła wypowiedź lidera Deftones, Chino Moreno, w której tłumaczył, dlaczego Deftones nie chce grać z zespołem Korn.

Steven Wilson zapowiada nowy album

Chino Moreno powiedział:

Dokonywaliśmy w pełni świadomych wyborów, z kim będziemy grać koncerty. Trudno być młodym zespołem i jednocześnie odrzucać możliwość wyruszenia z kimś w trasę.

Nie pamiętam już, ile razy odmówiliśmy grania z Kornem! Oni wkurzyli się na nas. Jonathan [Davis, wokalista zespołu] pytał: „Dlaczego nas nienawidzicie?”. Nie wiedziałem co mu odpowiedzieć. Mówiłem mu: „Stary, ja cię nie nienawidzę. Kocham Was. Jesteście moimi przyjaciółmi. Ale nie chcę z wami wyruszać w trasę. Nie chcę grać podczas Family Values [trasa koncertowa zainicjowana przez zespół Korn] z Wami oraz Limp Bizkit”.

Nazwa tego gatunku brzmiała: „nu metal”, więc wszystko co jest nowe, pewnego dnia stanie się stare. Ja nie chcę być przestarzały.

Teraz w rozmowie z audycją radiową „Rock Show With Daniel P. Carter” nadawaną przez radio BBC 1, zapytany o to, z kim najchętniej ruszyłby w trasę, zaskoczył prowadzących, mówiąc:

Powiem, że z Kornem – na przekór tej fali nienawiści, jaka wylała się na mnie wczoraj w mailach.

W tamtych czasach świadomie staraliśmy wyłamać się z szufladki, w jaką próbowano nas wepchnąć. Nie to, że czuliśmy się lepsi od Korna, Limp Bizkit i innych tych zespołów, ale chcieliśmy mieć własną tożsamość. Jednym ze sposobów na jej wyrobienie, było granie własnych koncertów, z dala od tego wszystkiego, z czym próbowano nas kojarzyć. To wszystko. Zabawne, jak ludzie lubią rozdmuchiwać takie rzeczy.

Chętnie zagrałbym z nimi trasę. Zdecydowanie chciałbym z nimi grać koncerty.

Na razie Deftones gra własną trasę po Europie. 30 kwietnia 2017 roku w Belgii Chino Moreno spadł z odsłuchu do fosy i złamał stopę. Grupa nie przerwała koncertu, ale musiała odwołać zaplanowany dzień później koncert w Kolonii. Kontuzja na szczęście nie okazała się na tyle poważna, by odwoływać dalszą część trasy i już 2 maja Chino Moreno powrócił na scenę w Paryżu.

Deftones promuje aktualnie album „Gore”, który ukazał się w 2016 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także