Chris Cornell. W sieci pojawił się niepublikowany utwór muzyka [WIDEO]

/ 21 września, 2018

Kompozycja „When Bad Does Good”, z którą możecie zapoznać się w dalszej części newsa, to zapowiedź wydawnictwa, które na rynku ukaże się 16 listopada i to w różnych wariantach (od podstawowej wersji, składającej się tylko z jednej płyty CD, aż do najbardziej rozbudowanej – a mianowicie boksu 4CD + DVD + 7 LP)! Właśnie poznaliśmy wszystkie najważniejsze szczegóły „Chris Cornell: An Artist's Legacy”

Fani Cornella znajdują tu nagrania (studyjne oraz koncertowe) zespołów, w których występował wokalista (czyli Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog), pojawią się na niej – rzecz jasna – również piosenki z jego solowej kariery czy kowery. Warto nadmienić, że jedenaście spośród 64 kompozycji wcześniej nie została opublikowana, w tym właśnie piosenka „When Bad Does Good”, która została nagrana i zmiksowana przez Chrisa Cornella przed śmiercią. Długoletni przyjaciel muzyka, aktor Josh Brolin, przypomniał wdowie po artyście, że kompozycja nie ujrzała dotąd światła dziennego. Dzięki temu możemy ją teraz poznać:

Szczegóły wszystkich wariantów wydawnictwa „Chris Cornell: An Artist's Legacy” znajdziecie na oficjalnej stronie muzyka, w tym miejscu.

Od czasu nagłej śmierci Chrisa, dokładam wszelkich starań i energii, aby podzielić się jego muzyką i dziedzictwem z fanami z całego świata. Czułam, że musimy stworzyć specjalną kolekcję, która będzie reprezentować wszystkie jego odsłony – przyjaciela, męża i ojca, podejmującego ryzyko i innowatora, poetę i artystę, aby jego strzelisty głos trafił do serc i dusz wielu osób. Głos był jego wizją, a jego słowa były jego pokojem, ten album jest dla jego fanów

– powiedziała Vicky Cornell

Od śmierci Chrisa Cornella, m.in. lidera formacji Soundgarden, minął już ponad rok. Muzyk popełnił samobójstwo 18 maja 2017 po koncercie grupy w Detroit. Raport koronera stwierdził śmierć przez powieszenie. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także