Chris Slade (eks AC/DC) mówi, że internetowe trolle utrudniały trasę z Axlem Rose’em

/ 3 sierpnia, 2022


Gdy AC/DC ruszył w trasę z Axlem Rose’em na wokalu wywołało to duże poruszenie wśród fanów.


W 2016 roku okazało się, że Brian Johnson nie będzie w stanie koncertować z AC/DC z powodu problemów ze słuchem. Zespół chciał jednak dokończyć trasę i jego miejsce zajął Axl Rose z Guns N’ Roses. To podzieliło fanów.

Perkusista Chris Slade przyznaje, że zespołowi nie było łatwo koncertować przez komentarze w internecie. W wywiadzie dla „Utimate Guitar” mówi:

Problem pojawia się, gdy ludzie słuchają oczami a nie uszami. To przez te internetowe trolle. Robią wiele problemów. Racja, to nie Brian Johnson, ale zespół musiał tak postąpić, a Axl brzmiał niesamowicie. Ludzie pytali: „po co grać dalej?”. Zrobiliśmy to, bo tego chcieliśmy. Chcieliśmy zagrać te koncerty i dokończyć trasę, ale trolle sprawiały, że było to cholernie trudne.

Chris przyznał, że zanim do AC/DC dołączył Axl były próby z innymi wokalistami:

Było czterech innych wokalistów, których przesłuchaliśmy. Niektórzy byli znani, inni nie. Obiecałem dochować tajemnicy, kim oni byli. Ale potem powiedziano mi, że następnego dnia zjawi się Axl Rose. To potoczyło się tak szybko. Zjawił się następnego dnia, uścisnął nasze dłonie, rzucił żartem, a gdy zaczął śpiewać, było to niewiarygodne. Śpiewał całym sercem i był fantastyczny.

Historię Guns N’ Roses, AC/DC i wielu innych zespołów znajdziesz w Wydaniach Specjalnych, teraz dostępnych także w pakiecie.

7X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także