Clannad na dwóch koncertach w Polsce. Bilety trafiły do sprzedaży!

/ 5 grudnia, 2019

Ostatnia w karierze zespołu Clannad trasa koncertowa odbędzie się w przyszłym roku. Zespół zdradził niedawno szczegóły tego tournée, które obejmie również nasz kraj. Grupa pojawi się na dwóch koncertach:

  • 27 kwietnia – klub Stodoła, Warszawa
  • 28 kwietnia – klub Studio, Kraków

Właśnie do sprzedaży trafiły wejściówki na oba koncerty:

Trasie towarzyszyć będzie wydawnictwo „In A Lifetime” zawierające przekrój całej pracy zespołu, ze wszystkich 16 albumów Clannad.

Antologia „In A Lifetime” zawiera utwory z 50 letniej kariery Clannad. Składa się na nią 38 utworów i będzie dostępna w formatach: podwójny CD, podwójny CD wersja deluxe, podwójny winyl, podwójny winyl wersja deluxe i deluxe box set, będący rozszerzoną wersją wydań deluxe, zawierający ponad 100 utworów. Utwory zostały wybrane w porozumieniu z członkami zespołu. Wydawnictwo ukaże się 13 marca 2020 roku.

Clannad (wywodzący się ze słowa „klan”, w języku greckim „rodzina”) został utworzony w 1970 roku przez rodzeństwo Moya, Ciarána i Pól Brennana oraz ich wujków Noela i Pádraiga Duggana (który niestety zmarł w 2016 roku). Niedługo później zespół liczył już 6 członków po tym jak dołączyła do niego Enyia Brennan, która w tamtym czasie odnosiła również sukcesy w karierze solowej.

%%REKLAMA%%

Wielokrotnie nagradzany zespół bez wątpienia zrobił więcej niż jakakolwiek inna grupa, aby przekazać irlandzką muzykę i język irlandzki światowej publiczności. Łącząc elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bardziej współczesnego folku, new age i rocka stworzyli wyjątkowo unikalne i eteryczne brzmienie. Połączenie nostalgicznych melodii i hipnotyzującego wokalu jest ponadczasowe i jednocześnie przemawia do światowej publiczności w każdym wieku.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także