Clannad w Polsce. Wszystkie koncerty przeniesione na 2022 rok [NOWE DATY]

/ 23 lutego, 2021

Zespół Clannad ponownie zmuszony został do przełożenia pożegnalnej trasy koncertowej.


Zapowiedziane jeszcze w 2019 roku koncerty Clannad cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że organizator poinformował jakiś czas temu o dwóch kolejnych. Z tych ambitnych planów – przynajmniej póki co – nici, ponieważ rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa sprawiła, że zespół zmuszony został do ponownego przełożenia trasy.

Clannad poinformował, że zagra w 2022 roku. Polskie daty koncertów przedstawiają się następująco:

  • 4 maja 2022, klub Stodoła, Warszawa
  • 5 maja 2022, klub Stodoła, Warszawa
  • 6 maja 2022, Klub Studio, Kraków
  • 7 maja 2022, Klub Studio, Kraków

Trasie towarzyszyć będzie wydawnictwo „In A Lifetime” zawierające przekrój całej pracy zespołu, ze wszystkich 16 albumów Clannad.

Antologia „In A Lifetime” zawiera utwory z 50-letniej kariery Clannad. Składa się na nią 38 utworów i będzie dostępna w formatach: podwójny CD, podwójny CD wersja deluxe, podwójny winyl, podwójny winyl wersja deluxe i deluxe box set, będący rozszerzoną wersją wydań deluxe, zawierający ponad 100 utworów. Utwory zostały wybrane w porozumieniu z członkami zespołu. Wydawnictwo ukazało się 13 marca 2020 roku.

Clannad (wywodzący się ze słowa „klan”, w języku greckim „rodzina”) został utworzony w 1970 roku przez rodzeństwo Moya, Ciarána i Pól Brennana oraz ich wujków Noela i Pádraiga Duggana (który niestety zmarł w 2016 roku). Niedługo później zespół liczył już 6 członków po tym jak dołączyła do niego Enyia Brennan, która w tamtym czasie odnosiła również sukcesy w karierze solowej.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także