Clawfinger powraca z nowym singlem [WIDEO]

/ 5 sierpnia, 2017

Clawfinger przerwał wieloletnie milczenie powracając z utworem „Save Our Souls”, do którego powstał teledysk. Muzycy mają też zaplanowane kilka koncertów.

Przystanek Woodstock. Policyjne statystyki

Utwór „Save Our Souls” jak zwykle w przypadku Clawfinger ma mocne i aktualne przesłanie:

Grupa tak komentuje zawartość nowej piosenki:

Kawałek opowiada o tym, jak trumpizm zmienia świat w bajoro pełne pieprzonych, bezdusznych szczyn. Jak można twierdzić, że pewne rasy, religie czy płcie mają określone cechy charakteru i jak można winić je za zło tego świata? Jak bardzo to jest zacofane i niedorzeczne? Idioci, tak samo jak bohaterowie, są wszystkich kolorów i jeśli nie będziemy się trzymali razem, świat będzie miał przejebane.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk do „Save Our Souls”.

Clawfinger – „Save Our Souls”

Zespół Clawfinger ma zaplanowane na lato i jesień tego roku kilka koncertów, między innymi na czeskim festiwalu Brutal Assault, a także klubowe koncerty w Szwecji i Niemczech. Zespół jednak raczej nie planuje powrotu ta pełną skalę.

Clawfinger nie jest już naszym głównym zajęciem. Mamy inne prace oraz rodziny.

Clawfinger powstał w 1989 roku w Szwecji, a pierwszy album wydał w 1993 roku pod tytułem „Deaf Dumb Blind”. Na płycie znalazły się takie utwory jak „Nigger” i „The Truth”, które rozsławiły grupę szczególnie wśród fanów łączenia rocka z rapem. Kolejne płyty ugruntowały pozycję grupy na scenie europejskiej, Clawfinger koncertował z takimi zespołami jak Rammstein – najpierw w roli headlineara, a potem supportu. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce, między innymi na Przystanku Woodstock. W 2007 roku ukazał się ostatni album studyjny Clawfinger, pod tytułem „Life Will Kill You”.

W 2013 roku Clawfinger ogłosił, że kończy aktywną działalność sceniczną, a muzycy mają zamiar poświęcić się pracy i rodzinom. Grupa jednak okazjonalnie występuje, głównie na różnych festiwalach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także