Cochise. Poznaliśmy szczegóły nowego albumu

/ 6 grudnia, 2017

Piąty studyjny album Cochise będzie zatytułowany „Swans and Lions” i ukaże się nakładem Metal Mind Productions 16 marca 2018 roku, natomiast w dniach 2-15 marca krążek będzie dostępny wyłącznie w salonach sieci Empik). 

Portal Loudwire wybrał najlepsze rockowe utwory 2017

Wszelkie prace nad nowym albumem zostały oficjalnie ukończone. Z tej okazji muzycy Cochise postanowili zaprezentować okładkę oraz zdradzić znaczenie nazwy krążka – tytułowy „Łabędź” to odzwierciedlenie ludzkich sprzeczności oraz ich transformacji, z kolei „Lew” to władza oraz niezależność.

Na wspomnianym krążku Cochise znajdzie się 11 premierowych kompozycji, oto tracklista:

 1. 16
 2. Cristal
 3. Neverland
 4. Tic Tac Toe
 5. Beautiful Destroyers
 6. Pain of God
 7. Winter's gone
 8. Storm
 9. Swans
 10. … and Lions
 11. Secrets

Tak natomiast prezentuje się okładka:

Wojtek Napora, gitarzysta Cochise komentuje nowy materiał w następujący sposób:

Kawałki utrzymane w różnym klimacie – są szybkie, wolne, nerwowo-rockowe. Jedną z największych różnic, porównując ją do poprzednich płyt, będzie to, że nagrywamy ją z nowym perkusistą. Ma on bardzo duży wpływ na to jak te utwory brzmią i jak są zaaranżowane. Za teksty jak zawsze odpowiada Paweł, ale nie doszukiwałbym się w nich optymizmu, to raczej wędrówka po mrocznych aspektach życia, ale światełko gdzieniegdzie się pojawia.

Zespół w najbliższym czasie zamierza opublikować teledyski, które zrealizowano aż do czterech utworów: „Swans”, „Control”, „Crystal” i „Storm”.

Materiał z nadchodzącego albumu ogrywany jest już podczas koncertów. Na ten moment rozpiska prezentują się następująco:

 • 08.12 Malbork – Dołek Club
 • 09.12 Bielsk Podlaski – Pub Blues
 • 15.12 Warszawa – Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka
 • 16.12 Ostrów Wielkopolski – Fanaberia Art Club
 • 05.01.2018 Kraków – Boss Garage Pub
 • 06.01.2018 Tychy – Underground
 • 03.02.2018 Opole – Klub Zebra

Białostocka grupa Cochise powstała w 2004 roku, jednak dopiero sześć lat później na dobre rozpoczęła swoją koncertową działalność, kiedy na rynku ukazał się ich debiutancki album. W swojej muzyce łączą grunge, metal, rock oraz jego progresywną odmianę. Najbardziej rozpoznawalnym członkiem zespołu jest Paweł Małaszyński, który szerszej publiczności znany jest – przede wszystkim – jako aktor. Do tej pory grupa Cochise wydała cztery studyjne płyty: „Still Alive” (2010), „Back to Beginning” (2012), „118” (2014) oraz „The Sun Also Rise For Unicorns” (2015). W skład Cochise wchodzą obecnie: Paweł Małaszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas i Adam „Argon” Galewski – perkusja. 

szy I fot: Metal Mind Productions

KOMENTARZE

Przeczytaj także