Coma. Nowy teledysk i muzyk w składzie [WIDEO]

/ 19 października, 2017

Nowy album studyjny zespołu Coma zatytułowany „Metal Ballads vol. 1” ukaże się już jutro, czyli zaledwie rok po eksperymentalnym „2005 YU55”. Tymczasem grupa udostępniła w sieci  teledysk do kompozycji „Lajki”, a także przedstawiła nowego muzyka w składzie. 

Jeden z utworów Arcade Fire zakazany w radiu

Gościnnie w wideoklipie wystąpiła Daria Zawiałow i – jak się okazało – najnowszy teledysk łódzkiej formacji jest ściśle powiązany z utworem „Na Skróty” wokalistki.

Obiecywałam, że teledysk do „Na Skróty” to nie koniec niespodzianek ode mnie i Piotrka Roguckiego. Zrobiliśmy coś czego chyba jeszcze nie było i co z pozoru wydawało się szalone i dość nierealne. A jednak! Oto tak zwany prequel historii, która toczy się w „skrótach” – sprawdźcie jak doszło do tego, że chciałam utopić Roguckiego! Teledysk Coma do utworu „Lajki” to mój malutki debiut aktorski, więc proszę otoczcie mnie falą wyrozumiałości. Dziękujemy wszystkim, którzy bardzo ciężko pracowali na planie obu teledysków, reżyseria to oczywiście wspaniała Dominika Podczaska

– wyjaśnia Daria Zawiałow.

Z kolei muzycy Comy dodają:

Główną rolę w naszym nowym teledysku „Lajki” zagrała Daria Zawiałow, dziękujemy za zaufanie i świetną aktorską robotę. Teledysk jest fabularną odpowiedzią na najnowszy singiel Darii „Na Skróty”. 

Poniżej możecie zapoznać się z efektem końcowym:

Przypomnijmy, że wokalista zespołu Coma, Piotr Rogucki, wystąpił gościnnie w ostatnim teledysku Darii Zawiałow zrealizowanym do kompozycji „Na skróty”, która jest jedną z dwóch nowych piosenek dołączona do właśnie wydanej specjalnej edycji albumu „A kysz!”. Płyta pierwotnie wydana została w marcu tego roku i dotarł do 7. miejsca notowania OLiS. Rogucki wciela się w torturowaną i więzioną przez Darię postać.

Ponadto na facebookowym proflu Coma ogłosiła, że podczas jutrzejszego koncertu po raz pierwszy na scenie zadebiutuje nowy muzyk – Paweł Cieślak.

W listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który ukaże się już 25 października, zespołowi Coma poświęcimy wkładkę! Z kolei już na naszej stronie internetowej możecie zapoznać się z recenzją albumu  „Metal Ballads vol. 1”. 

Po tak ambitnej płycie jak 2005 YU55 można było przypuszczać, że Coma postanowi odreagować, tak jak po Hipertrofii odreagowała Comą. Tę tezę wydawał się już potwierdzać zapowiadający album utwór Lajki, z prostym nośnym riffem, wyrazistym refrenem i trochę dziwną, vintage’ową produkcją. A do tego tekstem, który zamiast uderzać w poetyckie tony, zawiera frazy w rodzaju: Oddawaj wszystkie moje lajki/ Oddawaj wszystkie komentarze. I choć tytuł Metal Ballads Vol. 1 okazał się „podpuchą”, to bez wątpienia jest to materiał zdecydowanie łatwiej przyswajalny niż poprzedni. I trzeba od razu dodać: bardzo udany, ze zgrabnie przygotowanym, ciekawie brzmiącym repertuarem

– napisał Michał Kirmuć. Całość możecie przeczytać w tym miejscu

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także