Coma udostępnia teledysk do nowej wersji „Skaczemy” [WIDEO]

/ 27 grudnia, 2017

Formacja, na której czele stoi wokalista Piotr Rogucki, na początku grudnia zagrała ostatni tegoroczny koncert, podczas którego promowała studyjny krążek zatytułowany „Metal Ballads vol. 1”. W trakcie wspomnianych występów Coma w swojej setliście zamieściła nową wersją kompozycji „Skaczemy”.  

Nowy numer „Teraz Rocka” od dzisiaj w sprzedaży

Właśnie do tego utworu – w zupełnie nowej aranżacji – muzycy nie tak dawno udostępnili wideoklip, który możecie zobaczyć poniżej. Warto nadmienić, że pierwotna wersja „Skaczemy” znalazła się na debiutanckim albumie Comy, „Pierwsze wyjście z mroku”, który ukazał się w 2004 roku. 

Więcej o zespole Coma możecie przeczytać w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, w którym zespołowi poświęciliśmy wkładkę. Numer dostępny jest w naszym sklepie internetowym. W nim znalazła się też – rzecz jasna – recenzja albumu „Metal Ballads vol. 1”: 

Po tak ambitnej płycie jak 2005 YU55 można było przypuszczać, że Coma postanowi odreagować, tak jak po Hipertrofii odreagowała Comą. Tę tezę wydawał się już potwierdzać zapowiadający album utwór Lajki, z prostym nośnym riffem, wyrazistym refrenem i trochę dziwną, vintage’ową produkcją. A do tego tekstem, który zamiast uderzać w poetyckie tony, zawiera frazy w rodzaju: Oddawaj wszystkie moje lajki/ Oddawaj wszystkie komentarze. I choć tytuł Metal Ballads Vol. 1 okazał się „podpuchą”, to bez wątpienia jest to materiał zdecydowanie łatwiej przyswajalny niż poprzedni. I trzeba od razu dodać: bardzo udany, ze zgrabnie przygotowanym, ciekawie brzmiącym repertuarem

– napisał nasz dziennikarz, Michał Kirmuć. Całość możecie przeczytać również w tym miejscu

Finałowy koncert WOŚP w Warszawie

Finałowy koncert WOŚP (w przyszłym roku odbędzie się już 26. finał) odbędzie się 14 stycznia pod Pałacem Kultury i Nauki. Wiadomo już, że czeka nas kilka godzin dobrej muzyki, bowiem w Warszawie zagrają m.in. Wilki, Kobranocka, Nocny Kochanek, a także Coma (Piotr Rogucki i spółka wyjdą na scenę o godzinie 20:10, tuż po tzw. światełku do nieba). 

26. zbiórka pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowana będzie pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Fundacja planuje pozyskać m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

szy I fot: Julia Łobodzińska

KOMENTARZE

Przeczytaj także