Corey Taylor (Slipknot): Nienawidzę współczesnego rocka

/ 21 lutego, 2021


Wokalista Slipknot bardzo krytycznie wypowiada się o młodych zespołach rockowych.


Corey Taylor przyznał w wywiadzie dla „Cutter’s Rockcast”, że nie jest fanem współczesnej muzyki rockowej. A w zasadzie to mało powiedziane: Taylor mówi wprost, że nienawidzi młodych rockowych artystów.

Wokalista Slipknot mówi:

Słucham tych zespołów i myślę sobie, że przesłuchały one w życiu ze dwa albumy. Ale najbardziej frustrują mnie zespoły, które biorą coś, co istniało od dawna, przerabiają to i nazywają czymś nowym. Doskonale wiesz, z którego zespołu zrzynają. Nawet nie starają się zrzynać z kilku zespołów, tylko z jednego. Ale młode pokolenie mówi „to jest nasze bla bla bla” bo ma dość starszych osób mówiącym im, że kiedyś muzyka była lepsza. Nie wiem, kto ma rację, ale wiem, że obie strony się mylą, bo powinniśmy się wspierać. Ja też jestem starym prykiem potrząsającym laską, który nienawidzi wszystkiego. Nienawidzę większości nowych rockowych zespołów. Nienawidzę artystów, którym nie powiodło się w jednym gatunku i postanowili grać rock. Nienawidzę wszystkiego. Ale jednocześnie zachęcam młodych ludzi, żeby sięgali poza granicę tego, co słuchamy, żeby zrobili coś świeżego. Może nie brzmieć świeżo, ale musi być świeże.

W ostatnich dniach Slipknot zapowiadał, że wkrótce ogłosi coś wielkiego. Fani spekulują, czy może chodzić o nową płytę. Ostatni album zespołu ukazał się w 2019 roku pod tytułem „We Are Not Your Kind”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także