Serj Tankian wyjawia zaskakujące pochodzenie tekstu „Chop Suey!” SOAD

/ 21 lutego, 2021


Fragment tekstu „Chop Suey!” ma dość oryginalne pochodzenie. Serj Tankian opowiedział skąd się wziął w piosence.


Chop Suey!” to najpopularniejszy utwór System Of A Down, pochodzący z wydanego w 2001 roku albumu „Toxicity”. W wywiadzie dla „93X Radio” wokalista opowiedział, jak trafił do piosenki.

Wers „Father into your hands I commend my spirit” został zaczerpnięty z Biblii, ale to jak trafił do piosenki System Of A Down jest dość nietypowe. Serj Tankian mówi:

Miałem tekst zwrotek i refrenu, ale szukałem tekstu do części środkowej. Nie mogłem nic wymyślić, Rick Rubin więc zaproponował: „Zróbmy sobie przerwę i chodźmy do mnie”. Pojechaliśmy do jego domu, gdzie ma wielką bibliotekę. Powiedział: „Wybierz dowolną książkę”. Wyciągnąłem, a on powiedział: „Otwórz na dowolnej stronie”. Otworzyłem, wskazałem palcem i tam był właśnie ten tekst. Niezwykłe rzeczy mogą się wydarzyć, kiedy dasz się poprowadzić wszechświatowi. Zdumiało mnie, jak dobrze to pasuje do reszty tekstu.

System Of A Down w zeszłym roku powrócił z nowym singlem, ale muzycy nie planują nagrania płyty. Serj Tankian postanowił za to wydać płytę EP „Elasticity” z piosenkami, które napisał z myślą o System Of A Down.

KOMENTARZE

Przeczytaj także