Corey Taylor śpiewa Davida Bowiego

/ 31 stycznia, 2017

Trwa seria koncertów poświęconych pamięci Davida Bowiego, podczas których przeróżni wykonawcy oddają hołd zmarłemu rok temu artyście. Prezentowaliśmy już wykonanie „Lazarus” i „Blackstar” Stinga, teraz możecie posłuchać, jak Corey Taylor zinterpretował „China Girl”.

Sting śpiewa Davida Bowiego

Koncert, na którym wystąpił Corey Taylor, odbył się 25 stycznia 2017 roku w Los Angeles. Wokalista Slipknot i Stone Sour wziął na siebie wykonanie jednego z największych przebojów Davida Bowiego, „China Girl”.

Utwór „China Girl” został skomponowany przez Davida Bowiego i Iggy’ego Popa podczas ich pobytu w Berlinie w latach 70. Pierwotnie trafił na płytę „The Idiot” Iggy’ego Popa i został wydany na singlu w 1977 roku, ale nie odniósł komercyjnego sukcesu. Dopiero wersja Davida Bowiego, pochodząca z platynowego albumu „Let’s Dance”, okazała się singlowym przebojem, docierając do 2. miejsca w Wielkiej Brytanii i 3. w USA. Koncert ten odbył się w ramach serii koncertów, która trwa od 8 stycznia do 2 lutego 2017 roku.

Corey Taylor: „China Girl”

Stone Sour wkrótce, Slipknot za dwa lata

Corey Taylor zajęty jest obecnie pracą nad nowym wydawnictwem zespołu Stone Sour. Grupa niedawno ujawniła, że jej nowy album ukaże się latem 2017 roku i nosić będzie tytuł „Hydrograd”. Corey Taylor tak wypowiedział się o procesie nagrywania:

Wszystko robimy starymi metodami. Nagrywamy na żywo, a potem dodajemy kolejne warstwy. Nagrywamy jedną piosenkę dziennie i mamy już dziewięć kawałków. Jesteśmy w połowie drogi. Tak, płyta jest niesamowita. To najlepsze numery, jakie kiedykolwiek skomponowaliśmy.

W latach 2012-2013 Stone Sour wydał dwuczęściowy koncept album „House Of Gold And Bones”, a w 2015 roku ukazały się dwie płyty EP z kowerami „Meanwhile in Burbank…” i „Straight Outta Burbank…”.

Znacznie mniej powodów do radości mają fani Slipknot. Corey Taylor zdementował zapowiedzi Shawna Crahana i Jima Roota, że w lutym 2017 roku Slipknot zacznie nad nowym albumem, mówiąc, że nie stanie się to w ciągu dwóch najbliższych lat. Dyskografię Slipknot zamyka album „.5: The Gray Chapter” z 2014 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także