Corey Taylor udostępnia w całości swój koncert w sieci [WIDEO]

/ 19 grudnia, 2017

8 maja ubiegłego roku muzyk zagrał bez prądu w klubie Koko w Londynie. Podczas występu, który został wyprzedany w całości, Corey Taylor wykonał nie tylko kompozycje z repertuaru Slipknota i Stone Sour, ale również sięgnął po kowery. 

Bruce Dickinson: Zaobserwowałem różnice w moim głosie

W trakcie tego koncertu wokalista zagrał aż 23 kompozycje, wśród nich m.in. „The One I Love” R.E.M., wielki przebój formacji Creedence Clearwater Revial „Have You Ever Seen The Rain?” czy „Lovesong” pochodzący z repertuaru grupy The Cure. Oprócz kilku kowerów, publicznośc miała okazję usłyszeć także utwory Slipknota (np. „Spit It Out”) oraz Stone Sour („Bother” czy „Dying”) w akustycznych aranżacjach. Poniżej możecie zapoznać się z całą setlistą tamtego wieczora:

 1. "I"ll Be Your Lover, Too" (Van Morrison)
 2. "Bother" (Stone Sour)
 3. "Friend Of The Devil" (Grateful Dead)
 4. "Snuff" (Slipknot)
 5. "Taciturn" (Stone Sour)
 6. "SpongeBob SquarePants Theme" (Painty the Pirate & Kids)
 7. "Zzyzx Rd." (Stone Sour)
 8. "Have You Ever Seen The Rain?" (Creedence Clearwater Revival)
 9. "Dying" (Stone Sour)
 10. "Hard Luck Woman" (Kiss)
 11. "The Travelers, Pt. 1" (Stone Sour)
 12. "Tired" (Stone Sour)
 13. “The One I Love" (R.E.M.)
 14. "Ever Fallen In Love" (With Someone You Shouldn"t"ve) (Buzzcocks)
 15. "30/30-150′ (Stone Sour)
 16. "Lovesong" (The Cure)
 17. "Farm Song" (Life Sex & Death)
 18. "Name" (Goo Goo Dolls)
 19. "Folsom Prison Blues" (Johnny Cash)/”Mystery Train” (Elvis Presley)/”American Nightmare” (Misfits)
 20. "The Conflagration" (Stone Sour)
 21. "Through Glass" (Stone Sour)
 22. "Take It Easy" (Eagles)
 23. "Spit It Out" (Slipknot)

Corey Taylor w ramach przedświątecznego prezentu udostępnił w całości ten koncert w sieci. Materiał można pobrać z oficjalnej strony artysty (wystarczy się tylko zalogować), poniżej z kolei przedsmak całości – kompozycja „Tired” Stone Sour.

Nowe utwory Stone Sour już powstają

Choć „Hydrograd”, ostatni studyjny krążek Stone Sour ukazał się zaledwie kilka miesięcy temu, grupa podjęła już kroki nad skomponowaniem jego następcy. Corey Taylor w jednym z wywiadów powiedział:

Zaczęliśmy pisać już nowe utwory i wygląda na to, że będą mroczniejsze. Mamy sporo fajnych, mrocznych pomysłów. Ale jeszcze nic nie jest pewne. Teraz mogę mówić, że to materiał zajebiście mroczny, a gdy wejdziemy do studia może okazać się, że wcale nie jest mroczny. Trzeba zawsze podążać za muzyką, nigdy nie wiadomo, co się z niej wykluje.

Warto także przypomnieć, że Stone Sour w przyszłtym roku przyjedzie do Polski. 13 czerwca wystąpią na warszawskim Torwarze razem z zespołem Marilyn Manson.

Tymczasem drugi zespół Coreya Taylora, Slipknot, wydał 20 października koncertową płytę DVD „Day Of The Gusano: Live in Mexico” z zapisem występu z Knotfest z grudnia 2015 roku. Jego reżyserią zajął się doświadczony w tej dziedzinie M. Shawn Crahan, czyli Clown. Wywiad z muzykiem, a takż recenzję koncertowego wydawnictwa, znajdziecie w ostatnim numerze „Teraz Rocka”, który wciąz jest w sprzedaży. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także