Sabaton nagra płytę o Napoleonie?

/ 19 grudnia, 2017

Sabaton znany jest z tekstów piosenek, które odnoszą się do historycznych wydarzeń, grupa ma też na swoim koncie album „Carolus Rex” opowiadający o podbojach króla Szwecji, Karola XII Wittelsbacha. Czy Sabaton powróci jeszcze do takiego formatu?

Corey Taylor udostępnia koncert w sieci

Joakim Brodén w wywiadzie dla „Metal Wani” nie wyklucza kolejnego wielkiego koncept albumu.

Lubię opowiadać historie i jestem niemal pewien, że jeszcze nagramy prawdziwy koncept album. Teraz jestem jednak zadowolony z formatu, jaki mamy na płytach „Heroes”, „The Last Stand” i może „The Art Of War”, które niby są koncept albumami, ale nie są, gdyż towarzyszy im pewien temat przewodni, jednak piosenki nie układają się w jedną historię.

Zapytany o pomysły na ewentualną płytę, wokalista Sabaton odpowiada:

Zawsze jest ich dużo. To muzyka decyduje, o czym napiszemy. Czasami myślimy, że powinniśmy napisać piosenkę o Napoleonie, ale kiedy mu się bliżej przyglądamy, dociera do nas, że to nie jest temat na piosenkę, tylko na koncept album.

Ostatni album Sabaton, „The Last Stand”, ukazał się w sierpniu 2016 roku, docierając na szczyt list przebojów w rodzimej Szwecji, a do drugiego miejsca w Polsce. W lutym 2018 roku wystartuje trasa po USA, którą Sabaton odbędzie w towarzystwie niemieckiego zespołu Kreator.

Sabaton powstał w 1999 roku w Szwecji i szybko zwrócił na siebie uwagę dzięki piosenkom, poruszającym tematy historyczne. W Polsce grupa znana jest głównie za sprawą utworów „40:1” i „Uprising”, opisujących odpowiednio bitwę pod Wizną i powstanie warszawskie. W 2012 roku grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock, który to koncert został uwieczniony na płycie DVD „Swedish Empire Live”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także