Córka Chrisa Cornella śpiewa „Hallelujah" w hołdzie ojcu [WIDEO]

/ 4 sierpnia, 2017

Toni Cornell razem z zespołem OneRepublic wystąpiła w programie „Good Morning America” na kanale ABC, w którym zaśpiewała utwór „HallelujahLeonarda Cohena, w ten sposób upamiętniając Chrisa Cornella i Chestera Benningtona, którzy odebrali sobie życie w odstępie dwóch miesięcy.

Bracia Appice zapowiadają wspólny album

Toni Cornell powiedziała:

To zaszczyt móc to zaśpiewać dla mojego taty i dla Chestera.

Lider OneRepublic, Ryan Tedder, powiedział zaś:

Chester zaśpiewał ten utwór na pogrzebie Chrisa, a jest to bez wątpienia jedna z najwspanialszych piosenek napisanych w ciągu ostatnich 50 lat. Ten utwór ma dla nas wyjątkowe znaczenie, myślę że także dla wielu osób, a w szczególności dla Toni.

Zapis tego wydarzenia możecie obejrzeć poniżej lub klikając na ten link.

Chris Cornell popełnił samobójstwo 18 maja 2017 roku po koncercie Soundgarden w Detroit. Raport koronera stwierdził śmierć przez powieszenie. Badania toksykologiczne, które wykazały, że przed śmiercią Cornell zażył dużo różnych leków, wskazują też, że nie miały one bezpośredniego wpływu na jego śmierć.

Chester Bennington odebrał sobie życie w czwartek, 20 lipca 2017 roku, w dniu urodzin Chrisa Cornella. W chwili tego kroku znajdował się sam w domu, a jego ciało znalazła pokojówka tuż przed tym, jak miał po niego przyjechać inny członek zespołu, żeby zabrać go na sesję zdjęciową. Wokalista nie pozostawił listu pożegnalnego. Miał 41 lat.

Śledczy ponadto przeszukali posiadłość w Palos Verdes i stwierdzili, że w otoczeniu Benningtona w dniu śmierci, nie stwierdzono obecności narkotyków. Cały czas jednak trwa ustalanie dokładnych szczegółów.

Chris Cornell i Chester Bennington byli bliskimi przyjaciółmi. Chester Bennington zaśpiewał utwór „Hallelujah” na pogrzebie Cornella.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także