Córka Paula McCartneya wyreżyseruje film o Abbey Road

/ 13 stycznia, 2021


Historia słynnego studia nagraniowego doczeka się udokumentowania na taśmie filmowej.


Mary McCartney, córka Paula McCartneya, wyreżyseruje film „If These Walls Could Sing” opowiadającym historię studia nagraniowego Abbey Road. Jako córka wielkiego Beatlesa, Mary czuje prywatną więź z tym studiem.

Mary mówi:

Moje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa związane są z Abbey Road. Od dawna chciałam opowiedzieć tę historię, a nie mogłam trafić na lepszą ekipę, jak Mercury Studios i John Battsek.

Kierowniczka Abbey Road Studios mówi:

Nie zliczę ile razy powtarzałam słowa „gdyby tylko te ściany mogły śpiewać”. Nie mogę się doczekać, aż ktoś w końcu opowie te ponadczasowe historie.

Premiera filmu zaplanowana jest na listopad 2021 roku, kiedy to studio Abbey Road będzie świętować 90-lecie.

Abbey Road Studios powstały w 1931 roku w Londynie i początkowo służyły do nagrań muzyki klasycznej. Pierwszym rockowym artystą, który w nim nagrywał był Cliff Richard w 1958 roku. W latach 60. swoje płyty nagrywali tu The Beatles, a przejście uliczne przed studiem zostało uwiecznione na płycie „Abbey Road”. W późniejszych latach nagrywali tu m. in. Pink Floyd, Oasis, Radiohead, U2, Depeche Mode, a także Kanye West.

Paul McCartney jest natomiast jednym z bohaterów styczniowego „Teraz Rocka”, który wciąż dostępny jest w sprzedaży. Również internetowej:

STYCZNIOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ ON-LINE!

Fot. Misterweiss

KOMENTARZE

Przeczytaj także