Coverdale-Page powróci? Wokalista pisze nowe piosenki

/ 13 lutego, 2021


Czy doczekamy się nowej płyty duetu Coverdale-Page? Taką nadzieję ma David Coverdale.


Debiutancka płyta zespołu Coverdale-Page ukazała się w 1993 roku. Wokalista Whitesnake i gitarzysta Led Zeppelin stworzyli duet, którego działalność odbiła się szerokim echem wśród fanów hard rocka.

W wywiadzie dla „Talkin’ Rock With Meltdown” David Coverdale przyznał, że chciałby nagrać kolejną płytę z Jimmym Page’em:

Właśnie teraz pracuję nad nowymi piosenkami, które chciałbym przedstawić Jimmy’emu Page’owi. Wszystko dzieje się w Hook City, w Whitesnake Studios.

Coverdale przyznaje jednak, że nie wie, czy z tych piosenek powstanie zupełnie nowy album, czy może zostaną przeznaczone na bonusy do reedycji debiutanckiej płyty, nad którą trwają prace.

Co do reedycji to w rozmowie dla „Eonmusic” kilka miesięcy temu wokalista Whitesnake powiedział:

Czekają was miłe niespodzianki. Właśnie rozmawialiśmy o tym z Jimmym. Zremasterujemy oryginalny album, mamy też w zanadrzu kilka piosenek, których nie wydaliśmy. Filmowałem większość prac nad piosenkami, pracy w studiu, aż do koncertów w Osace, mamy więc mnóstwo materiału. Zaproponowałem też: „A może ty zrobisz miks Jimmy’ego, ja zrobię miks Coverdale’a i damy fanom poznać płytę z naszych perspektyw?”.

Zła wiadomość jest taka, że nie należy szybko spodziewać się tej reedycji. Coverdale twierdzi, że chcą ją wydać dopiero w 2023 roku z okazji 30. rocznicy wydania albumu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także