Były gitarzysta w zespołach Mylesa Kennedy'ego zastrzelony przez policję

/ 16 października, 2017

Stróże prawa z miejscowości Coolin w stanie Idaho poinformowali, iż podczas interwencji zostali zmuszeni do strzelenia w kierunku wrogo nastawionego podejrzanego. Pojawili się w jego domu w calu aresztowania. Postrzelonym, który zmarł w helikopterze podczas przewożenia do najbliższego szpitala, okazał się 50-letni Craig A. Johnson. Z raportu wynika, że podejrzany w czasie interwencji był uzbrojony. Do tragedii doszło 26 września, ale informacji do mediów trafiła dopiero teraz.

Acid Drinkers w Stodole. Wygraj wejściówki na koncert [KONKURS]

Johnson nie był wcześniej karany, choć wystawiono za nim list gończy – na stronie szeryfa widnieje informacja, że za jego schwytanie wyznaczono nagrodę w wysokości 30 tysięcy dolarów. Nie wiadomo, jakie zarzuty na nim ciążyły.

Szybko okazało się, że Craig Johnson był muzykiem, który współtworzył zespoły Citizen Swing i The Mayfield Four – w obu u jego boku występował znany obecnie z Alter Bridge, Myles Kennedy. Johnson grał na gitarze na obu albumach Citizen Swing i był jego aktywnym członkiem aż do rozwiązania, czyli 1996 roku. Z zespołem The Mayfield Four rozstał się natomiast przed opublikowanem drugiego albumu w 2001 roku. Ostatnio Johnson nie zajmował się muzyką – pracował jako agent nieruchomości i dorywczo jako barman.

Na Facebooku nieistniejącego już zespołu The Mayfield Four pojawiła się informacja o śmierci Johnsona, a napisał ją basista Marty Meisner. – Nigdy nie miałem okazji, żeby powiedzieć Craigowi, jak bardzo za nim tęsknię. Nie mogłem usiąść razem z nim i powiedzieć, jak wspaniałą częścią mojego dorastania był – napisał Meisner.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także