Interpretacja przeboju AC/DC dała zwycięstwo w „Twoja twarz brzmi znajomo” [WIDEO]

/ 16 października, 2017

Muzyka rockowa często gości w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, a niespełna miesiąc temu pisaliśmy o dwóch niezwykłych występach – na scenie programu pojawili się bowiem Roger Waters i Ozzy Osborune. Producenci znów postanowili postawić na rocka, a tym razem na absolutną klasykę, czyli AC/DC. W Briana Johnsona wcielić musiał się Krzysztof Antkowiak. Jego interpretacja tak spodobała się jurorom i widzom, że to właśnie on wygrał szósty odcinek programu.

Litza na nowej płycie Illusion [WIDEO]

Choć zadanie było trudne, zdaniem oceniających Antkowiak spisał się znakomicie. A jak Wam podoba się poniższa interpretacja?

 „Thunderstruck” to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych utworów w całym dorobku zespołu AC/DC. Pojawił się on na opublikowanej w 1990 roku płycie „The Razor's Edge”, a jego cechami charakterystycznymi są szybkie tempo, rytm i chrypliwy głos Briana Johnsona. To właśnie ten ostatni element sprawia, że „Thunderstruck” jest niezwykle trudny do ponownego odtworzenia na zadowalającym poziomie.

Brian May zauważył interpretację Zapały

Kilka miesięcy temu odbył się finał programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wspominaliśmy na naszych łamach, że jeden z uczestników – aktor Sławomir Zapała – zdecydował się na odważny występ. Wcielił się bowiem w rolę legendarnego wokalisty Queen, Freddiego Mercury’ego, i zaśpiewał „We Are The Champions”.

Jego wykonanie zauważył i udostępnił na swoim Facebooku sam Brian May, gitarzysta Queen. Choć nie napisał, co sądzi o wykonaniu, sam fakt jego udostępnienia może sugerować, że występ polskiego aktora mu się spodobał:

W finale „Twoja twarz brzmi znajomo” walczyło czworo uczestników: Joanna JabłczyńskaZofia NowakowskaSławomir Zapała oraz wspomniana Katarzyna Popowska. W pierwszym etapie wszyscy zaprezentowali się jako One Direction, następnie wykonywali solowe interpretacje. 

Ostatecznie na samym końcu stawki siódmej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”​ znalazła się Zofia Nowakowska, na najniższym stopniu podium znalazł się właśnie Zapała, drugie miejsce zajęła Joanna Jabłczyńska, a pierwsze Kasia Popowska.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także