Cypress Hill powraca z nowym albumem! Premierowy utwór już w sieci [WIDEO]

/ 4 sierpnia, 2018

Dziewiąty krążek Cypress Hill, zatytułowany „Elephants of Acid”, trafi na półki sklepowe 28 września. Będzie to pierwszy studyjny album grupy po dłuższej przerwie wydawniczej – ostatnia płyta B-Reala i spółki, „Rise Up”, ukazała się w 2010 roku, na której gościnnie pojawili się m.in. Mike Shinoda z Linkin Park, Daron Malakian z System of a Down czy Tom Morello.

Prophets of Rage prezentuje premierową kompozycję

Nad produkcją nadchodzącego albumu czuwa DJ Muggs, który – w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu „Rolling Stone” – tak wypowiada się na temat nowego materiału:

Psychodeliczny rock i tego typu rzeczy mają na mnie duży wpływ. Słucham takich dźwięków od kiedy znalazłem je w kolekcji mojej mamy oraz wujka.

Wpadłem na pomysł, jak ma wyglądać ten album, a potem zacząłem budować całość wokół takich klimatów. Brzmi jakbyś miał halucynacje po narkotykach, ale bez ich udziału. 

Krążek „Elephants of Acid” promuje kompozycja „Band of Gypsies”, do której zrealizowano teledysk. Możecie się z nim zapoznać poniżej:

Na wspomnianej dziewiątej studyjnej płycie formacji Cypress Hill znajdzie się łącznie 21 utworów, a tak prezentuje się okładka wydawnictwa:

B-Real nie próżnuje

Na początku lipca w sieci został udostępniony premierowy utwór grupy Prophets of Rage zatytułowany „Heart Afire”, który zapowiada ich drugi studyjny album (możecie go posłuchać w powyższym linku). Przypomnijmy: występuje w nim B-Real, a także muzycy Rage Against the Machine oraz członkowie Public Enemy.

W wywiadzie dla Kaaos TV basista Tim Commerford wyjawił, że zespół nagrał 13 nowych piosenek.

Zespół Propehts of Rage powstał w 2016 roku. Ich debiutancki album zatytułowany po prostu „Prophets of Rage” na rynku wydawniczym ukazał się we wrześniu ubiegłego roku (wcześniej muzycy udostępnili jeszcze EPkę „The Party’s Over”). 30 czerwca 2017 grupa, po raz pierwszy, wystąpiła w Polsce, podczas gdyńskiego festiwalu Open'er.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także