Megadeth prosi fanów o zaprojektowanie plakatu z okazji 35-lecia

/ 4 sierpnia, 2018

Jedna z najważniejszych metalowych formacji w historii  2018 roku w tym roku świętuje 35 lat działalności scenicznej. Z tej okazji miłośnicy grupy Megadeth mogą stworzyć specjalny plakat, który przedstawiałby wspomniany jubileusz w oryginalny sposób.

Dave Mustaine: Lars Ulrich boi się grać z Megadeth

Prace mają się odnosić do słynnej maskotki zespołu, czyli Vica Rattleheada. Po raz pierwszy pojawił się on na debiutanckiej płycie Megadeth, „Killing Is My Business… and Business Is Good!”, która na rynku ukazała się w 1985 roku, później powracał w kolejnych wcieleniach, choć nie na wszystkich okładkach grupy mogliśmy go podziwiać. Maskotka, z metalowymi klapkami na oczach, zszytymi ustami oraz zatyczkami w uszach, nawiązuje do przysłowia „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”.

Nagrody przygotowane przez zespół są naprawdę atrakcyjne. Zwycięzca otrzyma 500 dolarów oraz specjalną gitarę od Megadeth z autografami muzyków. Natomiast dwie wyróżnione osoby dostaną specjalne gadżety od zespołu, będą to płyty oraz teksty piosenek, również podpisane przez Mustaine'a i spółkę. Swoje prace można wysyłać do 12 sierpnia. Wszystkie szczegóły konkursu możecie znaleźć na tej specjalnej stronie. Jak możemy tam przeczytać, organizatorom konkursu zależy na tym, żeby praca była kreatywną ilustracją, dlatego też zakazane jest przerabianie zdjęć na komputerze. 

Nowa płyta grupy już wkrótce!

Grupa przymierza się do nagrania nowego albumu, następcy znakomicie przyjętej „Dystopii” z 2016 roku. Nie tak dawno, w jednym z wywiadów, Mustaine wyjawił jego pierwsze szczegóły. Frontman Megadeth powiedział:

Zbieramy nową muzykę na Dropboksie, a część z rzeczy, które gra Dirk [Verbeuren, perkusista – przyp. rf] jest przerażająca. Nigdy wcześniej nie mieliśmy w naszej muzyce tego typu blastów.

Niektóre partie perkusji są powalające. Dzięki nim staję się jeszcze lepszym gitarzystą, co jest wspaniałe. Nigdy jednak nie sądziłem, że jeszcze będziemy grali tak szybko i agresywnie.

Nadchodzący krążek ma się ukazać w kwietniu przyszłego roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także