PolandRock. Straż pożarna tłumaczy, dlaczego nie polewała wodą uczestników imprezy

/ 4 sierpnia, 2018

Jurek Owsiak napisał na Facebooku, już podczas trwania imprezy:

Panie Komendancie Przemysławie Gliński! Jest Pan bezlitosny! Jest mi tak smutno, że Pana decyzja jest bezwzględna, niepodlegająca żadnej dyskusji. A częścią tej decyzji był także zakaz przyjazdu do nas Ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy. Nie pierwszy raz pracujemy na Festiwalu. Super ekipa! Ale rozkaz to rozkaz!

Słowa skierował do zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Poszło o brak zgody na polewanie uczestników wodą przez strażaków. Tego zadania podjęli się ostatecznie niemieccy strażacy, ale niesmak pozostał. Straż odparła jednak atak i w rozmowie z Wprost.pl rzecznik prasowy lubuskiej straży kpt. Dariusz Szymura powiedział:

Odmówiliśmy tylko wjazdu ciężkim samochodem gaśniczym w tłum ludzi. Jest to teren imprezy masowej, a co za tym idzie podwyższonego ryzyka.

Rzecznik przekazał, że straż chciała rozstawić kurtyny wodne i użyczyć węże, ale ta oferta została przez organizatorów odrzucona. 

Na koniec do sprawy odniósł się rzecznik festiwalu, który zdementował doniesienia rzecznika straży pożarnej. Krzysztof Dobies napisał:

Wozy nie miały wjeżdżać w tłum, tylko stanąć przy scenie i polewać ludzi z boków. O to prosiliśmy! Kurtyna to absurd! Jak ustawić kurtynę w środku bawiącego się tłumu?

Wpis Jerzego Owsiaka:

W tym roku na Pol'and'Rock Festiva zagrali bądź zagrają: Judas PriestArch EnemyGoo Goo DollsIn FlamesGojiraSoulflyLao CheNocny Kochanek czy Hunter.

Film z otwarcia imprezy:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także