Cypress Hill wybiera płytę dla metallikowych dziewic: Musicie ją usłyszeć!

/ 14 lipca, 2022


Słynni raperzy byli pod wrażeniem Metalliki, od kiedy usłyszeli ten zespół.


Sen Dog i Eric Bobo z Cypress Hill w wywiadzie dla „Amoeba” opowiedzieli o swoich ulubionych płytach. Wśród nich znalazł się album „Ride The Lightning” Metalliki.

Sen Dog powiedział:

Zawsze mnie interesował rock i metal, ale ta płyta jest inna ze względu na „For Whom The Bell Tolls”. Czasami jakiś utwór pozostaje w twojej głowie na zawsze i u mnie tak było z „For Whom The Bell Tolls”. Później, gdy graliśmy przez Metallicą, podglądałem setlistę, żeby zobaczyć kiedy grają ten numer. Jest tu też „Ride The Lightning”, „Trapped Under Ice”, „Escape”. To bardzo fajna płyta. Hetfield i Ulrich to jedni z najbardziej dynamicznych kompozytorów. Jeśli jesteś metallikową dziewicą i nigdy nie słyszałeś „Ride The Lightning” musisz ją usłyszeć.

Raperzy pochwalili też Cliffa Burtona mówiąc, że „wszystko, czego dotykał się Cliff to złoto”.

Metallicę odkrywa ostatnio coraz więcej nowych osób, a to za sprawą serialu „Stranger Things”, w którym wykorzystano utwór „Master Of Puppets”.

Utwór „Master Of Puppets” pojawił się w finale czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wpłynęło to znacząco na renesans popularności tej kompozycji Metalliki. Wydany w 1986 roku utwór znalazł się na listach przebojów. Na liście „Top 50 – Spotify” dotarł do miejsca 14., na liście „Apple’s iTunes rock chart” zdobył już miejsce pierwsze. Natomiast album „Master Of Puppets” dotarł na 29. pozycję notowania „Billboard 200”.

Wszystko to wpłynęło na wzrost zainteresowania zespołem, głównie przez młodych słuchaczy, którzy dopiero odkrywają dla siebie Metallicę. W mediach społecznościowych spotykali się oni często z krytyką starych fanów, którzy próbowali wywyższać się tylko dlatego, że słuchają Metalliki znacznie dłużej. Takie zjawisko nazywa się „gatekeeping” i wśród fanów metalu nie jest niczym nowym.

Metallica zareagowała na to wszystko, publikując w mediach społecznościowych wiadomość:

Dla waszej informacji – KAŻDY jest mile widziany w rodzinie Metalliki. Czy jesteś fanem od 40 godzin czy od 40 lat, wszystkich nas łączy muzyka. Każdy kiedyś zaczynał od zera.

Co jeszcze znalazło się na ścieżce dźwiękowej „Stranger Things„? Posłuchaj kompletnej playlisty.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także