Cyrk Deriglasoff. Premiera płyty „Magia y tresura” już za kilka dni

/ 27 marca, 2019

W tym Cyrku nie występują klauni, ani tresowane zwierzęta, akrobaci czy magowie. Spotkacie wędrowną trupę muzyków, którzy zabawią was niezwykłymi dźwiękami i opowiedzą wiele prawd o życiu, zaskoczą metaforą, sponiewierają kpiarskim językiem, autoironicznie obśmieją rzeczywistość pokazując ją w krzywym zwierciadle. Z płyty „Magia y tresura” poznacie niezwykłą rodzinę z Zakrętu Pięciu Gwizdków, Barbarę, przy której „milkną marynarze” czy trębacza grającego tak smutno, że wszyscy płaczą przy jego muzyce i wiele innych historii.

Cyrk Deriglasoff jest wyjątkowy – to jedyny na świecie przedstawiciel gatunku Wodewil Punk. Pewnie dlatego, że sam ten styl stworzył miksując niepowtarzalne dźwięki surowych gitar z potężną sekcją dętą i perkusją.

Cyrk to miejsce dla ludzi, którzy nie pasują do społeczeństwa, mają inną wrażliwość, czasami inną budowę ciała, ale ze swojej ‘ułomności’ robią walor. Tak, czuję się nieprzystosowany do społeczeństwa, czuję się nieco inny. W Cyrku mogę być tym szalonym rockmanem, rybałtem, jurodiwym. Bycie cyrkowcem to też okazja, aby złapać do siebie trochę dystansu

– mówi Olaf Deriglasoff, lider zespołu.

Trzynastka dla Cyrku Deriglasoff nie jest liczbą pechową. „Magia y tresura” zawiera właśnie tyle piosenek, niezwykłych mikstur folku i rock’n’rolla. Premiera wydawnictwa już 1 kwietnia.

 1. Magia y tresura
 2. Hej panie!
 3. Poranek
 4. Babagadadodziada
 5. Tarira tedy jo
 6. Trzymaj mnie mocno
 7. Ludzie mówią o mnie
 8. Córki nie ma w domu
 9. Pies mądrości
 10. Dottore vaffancul
 11. Barbar rara
 12. Sławny smutny trębacz
 13. Zakręt Pięciu Gwizdków

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także