Wojciech Mazolewski i John Porter zapowiadają wspólną płytę

/ 27 marca, 2019

Duet Mazolewski/Porter tworzą znany polski jazzman Wojciech Mazolewski oraz pochodzący z Walii, a od lat mieszkający w Polsce rockowy artysta John Porter. Ich wspólna płyta, zatytułowana „Philosophia" ukaże się pod koniec maja.

Porter i Mazolewski grali już ze sobą wcześniej, między innymi na płycie „Chaos Pełen Idei” i w projekcie Me And That Man, który John Porter współtworzył z Adamem Nergalem Darskim z Behemotha. W wywiadzie dla „Teraz RockaJohn Porter mówi:

Świetnie rozumiemy się muzycznie, mimo że zupełnie nie jestem fanem jazzu. Spotkaliśmy się parę razy, zrobiliśmy jam session i okazało się, że świetnie gramy razem. Stwierdziliśmy, że trzeba coś z tym zrobić.

Jak wyglądała praca nad wspólnym albumem? Porter tłumaczy:

Każdy z nas przynosił swoje pomysły, a potem nad nimi wspólnie pracowaliśmy. Większość naszych piosenek powstała na mojej gitarze akustycznej i jego kontrabasie.

Skład zespołu, który zagrał na płycie „Philosophia”, uzupełniają Piotr „Rubens” Rubik i Tomasz „Harry” Waldowski (wywodzący się z zespołu LemON).

Początkowo chcieliśmy mieć na płycie klawisze albo trąbki ale gdy zaczęliśmy grać z nimi próby, okazało się, że jest to typowo „męskie granie” i nie potrzebujemy innych gości. Jest bardzo gitarowo: krew i pot.

%%REKLAMA%%

Philosophia” ukaże się pod koniec maja. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów płyty wraz z utworem promującym wydawnictwo.

rf | fot. Jacek Poremba

KOMENTARZE

Przeczytaj także