Czad Festiwal 2018. Znamy kolejnego headlinera!

/ 8 marca, 2018

Tegoroczna edycja Czad Festiwal odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia w Straszęcinie. W składzie są polskie i zagraniczne gwiazdy. Organizatorzy ogłosili właśnie drugiego z czterech headlinerów.

Jarocin Festiwal 2018 – nowy wykonawca w składzie

Jest nim amerykańska formacja Papa Roach. Niezwykle popularna w naszym kraju grupy dowodzona przez Jacoba Shaddixa powstała w Kalifornii w 1993 roku. Przełomowym momentem w ich karierze była płyta „Infest” (2000), która uzyskała status potrójnej platyny. To właśnie z niej pochodzi utwór „Last Resort” – największy hitem kapeli. Na swoim koncie mają dziewięć studyjnych krążków (łącznie sprzedali ok. 20 milionów egzemplarzy płyt na świecie). Dwukrotnie byli nominowani do nagród Grammy, ponadto koncertowali po całym globie z wieloma artystami, od Eminema po Marilyna Mansona. 

Muzycy cały czas promują swój ostatni album „Crooked Teeth”, który ukazał się w maju 2017 roku. W ramach promocji tego wydawnictwa amerykański zespół odwiedził nasz kraj – 19 września zagrali koncert w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

Na festiwalu zagrają również: Gogol Bordello, Delain, Zebrahead, Russkaja, Gloryhammer, a także DżemLuxtorpeda czy KSU, który to zespół da specjalny koncert z okazji 40-lecia istnienia. 

Aktualne ceny biletów to 259 PLN za karnet i 59 PLN za pole namiotowe.

Tegoroczna edycja Czad Festiwal będzie już szóstą. Do tej pory na festiwalu gościły takie zespoły, jak The Offspring, Billy Talent, Blind Guardian, Bastille, Epica, Sonata Arctica, Edguy, Kensington, Totentanz, Dubioza Kolektiv i Anti-Flag,

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także