Członkowie Guns N' Roses, Green Day i Sex Pistols zagrali przeboje Ramones [WIDEO]

/ 29 sierpnia, 2018

Koncert odbył się w minioną niedzielę, 26 sierpnia, w Los Angeles. Wzięli w nim udział Duff McKagan z Guns N’ Roses, Billie Joe Armstrong z Green Day, Steve Jones z Sex Pistols, a także aktor Fred Armisen, znany między innymi z serialu „Portlandia” oraz z filmu „Zoolander 2”.

Axl Rose ma mnóstwo materiału na nowy album Guns N' Roses

Poniżej możecie obejrzeć fragmenty występu, podczas którego wykonane zostały utwory Ramones, a także inne piosenki, w tym „Pretty Vacant” Sex Pistols.

Współorganizatorem koncertu jest Linda Ramone, wdowa po Johnnym Ramone. Po występie Fred Armstein powiedział o Ramones:

Sprawiali wrażenie rodziny albo gangu. Znani byli z tego, że nosili skórzane kurtki i dżinsy. Podobało mi się w nich, że nie grali modnego angielskiego punku. Byli bardzo amerykańscy, zwłaszcza Johnny, który był bardzo dumnym Amerykaninem.

Johnny Ramone w rzeczywistości nazywał się John William Cummings i urodził się w 1948. Był gitarzystą Ramones od momentu powstania grupy w 1974 roku aż do zakończenia działalności w 1996 roku. Nagrał z tym zespołem takie albumy jak „Ramones” (1976), „Leave Home” (1977), „Rocket To Russia” (1977) czy „Road To Ruin” (1978). Odpowiadał za prosty styl zespołu, zwykle zbudowany wokół dwóch lub trzech podstawowych akordów. Był też autorem wielu najsłynniejszych piosenek grupy.

Johnny Ramone zmarł w 2004 roku, w wieku 55 lat, na raka prostaty.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także