Czy Oli Sykes (Bring Me The Horizon) śpiewał z playbacku podczas koncertu Linkin Park?

/ 30 października, 2017

27 października, czyli w ostatni piątek, Linkin Park wraz z zaproszonymi gośćmi (m.in. na scenie pojawili się M. Shadows i Synyster Gates z Avenged Sevenfold, Jonathan Davis z Korn, Daron Malakian, Shavo Odadjian John Dolmayan z System of a Down) wystąpił ku pamięci Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo 20 lipca w swoim domu w Kalifornii. 

Nothing But Thieves zapowiadają kolejny koncert w Polsce

Wśród gości był również frontman formacji Bring Me The Horizon, Oli Sykes, który wraz z muzykami Linkin Park wykonał kompozycję „Crawling” pochodzącą z debiutanckiego albumu „Hybrid Theory”. Fani grupy nie byli zachwyceni z tego występu, ponieważ dostrzegli, że wokalista najprawdopodobniej wystąpił z playbacku (ruchy jego warg nie do końca zgadzały się z tym, co mogliśmy zobaczyć w transmisji na YouTubie). Do tej sprawy, na swoim koncie na Twitterze, odniósł się sam zainteresowany:

Ktoś zje… sprawę i użył nagrania z próby, która odbyła się poprzedniego dnia, w transmisji na żywo. Nie ma mowy o żadnym playbacku – taka jest prawda.

Sykes ponadto dodał:

Hej, takie rzeczy biorę do siebie. Chester był moim idolem. Chciałbym, żeby był ze mnie dumny, i chciałbym, żebyście również Wy byli ze mnie dumni. 

Poniżej możecie sami sprawdzić jak wokalista Bring Me The Horizon wykonał „Crawling”:

Członkowie Linkin Park zdecydowali, że dochód z wydarzenia zostanie przekazany organizacji Music For Relief.

Koncert pod hasłem „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington” był transmitowany na żywo na oficjalnym kanale zespołu na YouTubie i możecie go zobaczyć również poniżej:

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także