Damon Albarn pracuje z producentem Davida Bowiego

/ 3 listopada, 2017

Nie od dziś wiadomo, że Damon Albarn jest muzykiem, który angażuje się w najrozmaitsze projekty i nie narzeka na brak zajęć. Jest wokalistą britpopowego Blur, działa solowo, stworzył najsłynniejszy wirtualny zespół, czyli Gorillaz, udzielał się także w supergrupie The Good, The Bad & The Queen, która – wszystko na to wskazuje – niebawem powróci.

Metallica wkrótce nagra nowy album? 

Muzyk obecnie pracuje nad drugim studyjnym albumem tej grupy. Nad jego brzmieniem czuwa Tony Visconti, najbardziej znany ze współpracy z Davidem Bowiem. 

On współtworzył kilka z moich ulubionych albumów, dlatego też praca z nim jest czymś oświecającym oraz inspirującym

– powiedział Albarn w wywiadzie. 

Lider grupy dodał ponadto:

To moja oda do północnej Anglii.

Jak możemy dalej się dowiedzieć większość materiału jest już nagrana, ale wciąż nie wiadomo, kiedy należy spodziewać się nowego albumu formacji  The Good, The Bad & The Queen. 

Przypomnijmy, że grupa The Good, The Bad & The Queen (jest to umowna nazwa) to projekt, który powstał z inicjatywy Damona Albarna w 2005 roku. Do składu wokalista Blur zaprosił także innych muzyków: Paula Simonona, basistę i współzałożyciela The Clash, Simona Tonga, byłego gitarzystę The Verve oraz perkusistę Tony'ego Allena, czyli pioniera nurtu zwanego afrobeatem i muzyka legendarnej, nigeryjskiej kapeli Africa 70. Zespół ma na swoim koncie jeden studyjny album, „​The Good, The Bad & The Queen”​, który ukazał się w styczniu 2007 roku. Płyta dotarła do drugiego miejsca brytyjskiej listy sprzedaży. Za jej wyprodukowanie odpowiadał Brian Burton, szerzej znany jako Danger Mouse. Album zebrał całkiem pozytywne recenzje, zarówno ze strony słuchaczy, jak i krytyków. Po raz ostatni zespół na scenie zaprezentował się publiczności w 2011 roku. 

Gorillaz ponownie w Polsce

Natomiast wiadomo, że Damon Albarn, również w przyszłym roku, odwiedzi nasz kraj. I uczyni to ponownie z grupą Gorillaz. Po dwóch tegorocznych koncertach, najsłynniejsza animowana kapela na świecie będzie jedną z gwiazd Open’er Festival, który odbędzie się w Gdyni na początku lipca 2018 roku. Gorillaz wystąpi w piątek, 6 lipca 2018 roku.

Gorillaz to wirtualny projekt stworzony przez Albarna oraz rysownika Jamiego Hewletta. W swojej twórczości mieszają rock, hip-hop z m.in. elektroniką. Grupa zadebiutowała w 2001 roku albumem „Gorillaz”, który rozszedł się na świecie w nakładzie przekraczającym 7 milionów egzemplarzy. Kolejne płyty tylko potwierdziły sukces projektu. Formacja powróciła po dłuższej przerwie w kwietniu 2017 roku płytą „Humanz”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także