Przebój Radiohead w przeróbce amerykańskiego rapera [WIDEO]

/ 3 listopada, 2017

Vic Mensa, amerykański raper, który w tym roku zadebiutował płytą „The Autobiography”, podczas akustycznego koncertu w studiu radia BBC wykonał utwór „Karma PoliceRadiohead.

Metallica wkrótce nagra nowy album?

Vic Mensa akompaniując sobie na fortepianie zinterpretował utwór „Karma Police” pochodzący z wydanej w 1997 roku płyty Radiohead OK Computer”. Wydana na singlu piosenka pokryła się srebrem i dotarła do 8. miejsca listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Tak zabrzmiała w wykonaniu Vica Mensy.

„OK Computer” – płyta przełomowa

W tym roku ukazała się specjalna reedycja płyty „OK Computer” z okazji 20. rocznicy premiery. Reedycja „OK Computer” przygotowana w specjalnej wersji deluxe zawierała jedenaście rarytasów wśród których znajdą się niepublikowane wcześniej utwory Radiohead zatytułowane „I Promise”, „Lift” oraz „Man of War”. Wydawnictwo, opatrzone podtytułem „OKNOTOK”, pojawiło się w sprzedaży 23 czerwca nakładem XL Recordings.

Poza wspomnianymi trzema nieznanymi kompozycjami, które powstały podczas sesji do „OK Computer”, na wznowieniu znalazły się utwory pochodzące ze stron „B” publikowanych wówczas singli i, co oczywiste, dwanaście kompozycji znajdujących się oryginalnie na płycie Radiohead. Wszystkie nagrania zostały zremasterowane przy wykorzystaniu analogowych nagrań pochodzących z 1997 roku.

Trzecie studyjne wydawnictwo Radiohead, które ukazało się 21 maja 1997 roku, okazało się najważniejszym w całym dorobku brytyjskiego zespołu. Album zasłużył na najwyższe oceny we wszystkich najważniejszych pismach rockowych na całym świecie, a takie utwory jak „Paranoid Android” czy „Karma Police” zaliczane są obecnie do klasyki gatunku.

Płytę nagrali: Thom Yorke, Colin Greenwood, Jonny Greenwood, Ed O'Brien oraz Phil Selway. Produkcją i inżynierią dźwięku zajął się Nigel Godrich, masteringiem Chris Blair.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także