Dan Auerbach (The Black Keys) z Markiem Knopflerem

/ 31 marca, 2017

Album „Waiting On A SongDana Auerbacha z The Black Keys trafi do sklepów 2 czerwca 2017 roku. Płytę promuje utwór „Shine On Me”, w którym gościnnie zagrał Mark Knopfler.

Nowa piosenka Anathemy

Nad swoją drugą płytą solową Dan Auerbach pracuje już od 2010 roku. Na „Waiting On A Song” znajdzie się 10 utworów, a płyta ukaże się 2 czerwca 2017 roku. Oto jej szczegółowa tracklista:

  1. Waiting on a Song
  2. Malibu Man
  3. Livin’ in Sin
  4. Shine on Me
  5. King of a One Horse Town
  6. Never in My Wildest Dreams
  7. Cherrybomb
  8. Stand by My Girl
  9. Undertow
  10. Show Me

Płytę promuje utwór „Shine On Me”, w którym gościnnie wystąpił sam Mark Knopfler.

Dan Auerbach: „Shine On Me”

Tak Auerbach mówi w wywiadzie dla „NPR”, jak doszło do spotkania z byłym liderem Dire Straits:

Słyszałem w głowie Marka Knopflera. Nigdy go wcześniej nie spotkałem, ale postanowiłem zadzwonić i zapytać się, czy nie dodałby do mojej piosenki swojej gitary. Nie dałem mu żadnych wskazówek, powiedziałem, żeby zagrał to, co uzna za słuszne. Dwa dni później odesłał mi utwór z dograną partią gitary rytmicznej i brzmiała ona doskonale. Tego brzmienia nie da się pomylić z żadnym innym. Jestem mu za to wdzięczny.

Mark Knopfler nie jest jedynym gościem, który zagrał na „Waiting On The Song”. Na płycie udzielają się też Duane Eddy (zagrał na gitarze w „Livin’ In Sin” i „King Of A One Horse Town”) i John Prine (jest współautorem siedmiu z dziesięciu utworów).

Dan Auerbach nagrał nową płytę w swoim własnym studiu w Nashville.

Zbudowałem to studio, bo wiedziałem, że coś się wydarzy. Zrobiłem to, żeby zgromadzić muzyków, grających na żywo i nagle zaczęli się w nim zjawiać najlepsi muzycy z Nashville.

Dan Auerbach razem z Patrickem Caneyem od 2001 roku tworzą zespół The Black Keys. Grupa zdobyła rozgłos w 2010 roku za sprawą albumu „Brothers”, za który zdobyła cztery nagrody Grammy. W 2011 roku The Black Keys wydał album „El Camino”, przez wielu krytyków uznanym jednym z najlepszych płyt roku. Ostatni album The Black Keys ukazał się w 2014 pod tytułem „Turn Blue”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także