Queen. Wiosną ukaże się książka o zespole w 3D

/ 31 marca, 2017

Gitarzysta Queen, Brian May, oferuje fanom osobiste spojrzenie na historię zespołu poprzez książkę, która ma łączyć świeże wspomnienia oraz archiwalne stereoskopowe zdjęcia.

Queen. Specjalne wydanie Monopoly

Książka o mało skomplikowanym tytule „Queen w 3-D" ma się pojawić w sklepach 25 maja. Do wydawnictwa dołączony zostanie ponadto stereoskop OWL, który został opatentowany przez Briana May'a.

Książka ma się składać z 256 stron, na których pojawi się około 300 nieopublikowanych dotychczas zdjęć pochodzących z archiwum Queen.  

Opis promujący książkę brzmi następująco:

Seria ujęć z życia rockowego zespołu Queen, widzianego od wewnątrz po raz pierwszy.

Książka ma być jedyną w swoim rodzaju okazją dla fanów, aby mogli oni zyskać nową perspektywę na historię formacji. Uchwycone jest między innymi odkrycia przez Briana, w młodym wieku, stereoskopii i prowadzenie fotograficznej kroniki Queen od wczesnych lat 70, aż do dnia dzisiejszego.

Obrazy, które znajdujemy w książce pochodzą z osobistych archiwów gitarzysty Queen. Zostały wykonane przy użyciu różnych kamer i aparatów, które nosił przy sobie przez całe życie.

Zdjęcia umieszczone w albumie mają za zadanie przenieść oglądającego do wspaniałego, trójwymiarowego świta, sprawiając jednocześnie wrażenie realizmu oraz dać możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach, których uczestnikami byli Freddie Mercury, Roger Taylor, John Deacon i sam Brian.

May współpracując wraz z firmą London Stereoscopic Company stara się ratować przemysł stereoskopowy. Jak sam mówi:

Cała nowa publiczność może cieszyć się magią imersyjnego 3D we własnym domu, tak jak nasi przodkowie robili to w czasach wiktoriańskich.

Książka ma kosztować nieco ponad 60 dolarów i zostanie wydana właśnie przez London Stereoscopic CompanyMay na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube zamieścił dodatkowo filmik reklamujący nadchodzący produkt:

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także