Danny Worsnop nie chce wracać na stałe do Asking Alexandria

/ 28 marca, 2017

Ubiegłej jesieni Danny Worsnop powrócił do współpracy z zespołem Asking Alexandria. Po raz pierwszy po swoim ponownym wstąpieniu do formacji pojawił się podczas trasy koncertowej „10 Years in the Black”.

Asking Alexandria z nowym albumem

Od tamtego czasu kontynuowali współpracę. Podobno pracował z nimi również w studio. Jednak piosenkarz w ostatnim wywiadzie oznajmił, że na chwile obecną nie jest „legalnym” członkiem Asking Alexandria. Wydaje się, że nie jest to czymś, na czym by mu mocno zależało.

Podczas rozmowy z fińską stacją telewizyjną Kaaos TV, Worsnop wyjaśnia:

Nie mam żadnego interesu w tym, aby znów stać się oficjalnym członkiem, bo po prostu jest tak dużo komplikacji w tym momencie z moim pisaniem, z moim albumem i z Harlot i innymi ludźmi, z którymi pracuje. W tym momencie wszystko staje się bardzo upolitycznione i wolałbym, żeby na chwile obecną pozostało to tylko zabawą.

Uznaje, że to lepszy sposób, aby móc skupić się na innych projektach:

To lepszy sposób dla nas, ponieważ możemy pracować jako grupa kumpli, czyli jako Danny Worsnop i Asking Alexandria. Możemy z szacunkiem dla siebie nawzajem organizować rzeczy, a nie wszyscy razem starając się stanąć na palcach drugiej osoby i udowadniać, kto jest najważniejszy. W ten sposób możemy działać na zasadzie: „Okay, jesteś teraz zajęty. Zajmiemy ci czas w przez ten tydzień, ponieważ nie masz wtedy nic do roboty, i vice versa”.

Nawiązanie ponownego kontaktu z Worsnopem zaczęło się w zeszłym roku po zakończeniu trasy koncertowej promującej album „​The Black”. Gitarzysta Ben Bruce i Worsnop spotkali się kilka razy, a nawet spędzili trochę czasu w studiu, zanim ogłosili oficjalnie, że Worsnop będzie uczestniczył w jesiennej trasie koncertowej.

Wokalista szczerze przyznaje:

Zgodziłem się i zrobiliśmy tę jedną trasę wspólnie. Później okazało się, że będę współpracował przy dwóch trasach. I teraz dyskutujemy nad zrobieniem kolejnych i podpisałem kontrakt na zrobienie nowego albumu. Więc tutaj właśnie się znajdujemy.

Wszystko wskazuje na to, że Danny Worsnop będzie jednak kontynuował współprace z Asking Alexandria. Jednak z tego co mówi wynika, że na chwile obecną nie chcę się mocno do tego przywiązywać.

Muzyk przy okazji wywiadu wyznaje również, że w swoich solowych projektach chciałby móc podejmować się eksperymentów. Zapytany o to, w jakich gatunkach chciałby się poruszać, wyznał, że chciałby nagrać między innymi swingowy i bluesowy album.

24 marca Worsnop wydał teledysk do swojego solowego singla:

Poniżej znajduje się pełen wywiad dla Kaaos TV:

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także