Queens of the Stone Age zakończyli pracę nad nowym albumem

/ 28 marca, 2017

Zespół Queens of the Stone Age budzi się powoli do życia. Już w lipcu zeszłego roku Troy Van Leeuwen powiedział w jednym z wywiadów, że muzycy grupy spotkali się po dłuższej przerwie i zaczęli pracować nad nowym albumem. Teraz z kolei dowiedzieliśmy się, że następca „…Like Clockwork” jest już gotowy.

Josh Homme pozwany za napaść

O tym, że QOTSA wydadzą w tym roku nowy album, wiemy od kilkunastu tygodni. Na początku roku Troy Sanders, basista i wokalista grupy Mastodon, zapowiedział, że członkowie zespołu Gone is Gone (m.in. gitarzysta Troy Van Leeuwen) wracają do swoich własnych zajęć:

Queens Of The Stone Age, Mastodon i At The Drive-In nagrywają, wszyscy w tym roku wydamy nowe płyty. Jesteśmy szalenie zajęci tworzeniem i nagrywaniem, a potem będziemy zajęci koncertowaniem na całym świecie.

Teraz otrzymaliśmy kolejny dowód, że już niebawem usłyszymy nowe dźwięki od Queens of the Stone Age. Aktor oraz radiowiec Dean Delray, który jest związany z zespołem (utrzymuje dobre relacje z byłymi i obecnymi członkami QOTSA), przeprowadził wywiad z Markiem Laneganem. Zapytał go czy zaśpiewa na nadchodzącym albumie grupy dowodzonej przez Josha Homme'a. Lanegan zaprzeczył, na co Delray odpowiedział następująco:

Czy słyszałeś album? Wiem, że zakończyli nad nim prace, bardzo chciałbym go posłuchać. 

Zatem dowiedzieliśmy się, że premiera nowego krążka zbliża się wielkimi krokami. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy konkretnie możemy się jej spodziewać, a także tego kto gościnnie na albumie zagra. Nie tak dawno, Jess Hughes, muzyk Eagles of Death Metal, udostępnił na Instagramie wspólne zdjęcie z Homme'm, a także Davem Grohlem, który w przeszłości współpracował z QOTSA. Fotografia została szybko skasowana, więc możemy się domyślać, że jest coś na rzeczy. 

Ostatni album Queens Of The Stone Age ukazał się w 2013 roku pod tytułem „…Like Clockwork”. Lider zespołu, Josh Homme, zaangażował się potem w płytę „Zipper Down” Eagles Of Death Metal (2015) i „Post Pop Depression” Iggy’ego Popa (2016), gdzie również zagrał Dean Ferita. Homme ponadto wystąpił na płycie „Joanne” Lady Gagi, współtworząc utwór „Diamond Heart” i grając na gitarze w kilku innych. Z kolei wspomniany wyżej Van Leeuwen udzielał się w projekcie Gone is Gone.

Queens of the Stone Age: „Smooth Sailing”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także