Danzig w Polsce zagra w całości swój debiutancki album

/ 23 maja, 2023


Tommy Victor niedługo wystąpi wraz z Danzigiem na koncercie w ramach Mystic Festival. Gitarzysta wyjawił, czego możemy się spodziewać.


Mystic Festival odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w Stoczni Gdańskiej. Jedną z gwiazd będzie Danzig, który wystąpi w Stoczni 9 czerwca i da wyjątkowy spektakl.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Jacka Nizinkiewicza, Tommy Victor z zespołu Prong, który będzie grał na gitarze w zespole Danziga powiedział:

Bardzo cieszę się na występ w Polsce, bo polska publiczność zawsze reaguje żywiołowo, o czym przekonałem się, kiedy grałem u was z Prongiem, jeszcze we wczesnych latach 90., czy z Ministry. Z Danzigiem przyjadę do Polski pierwszy raz i zapewniam, że będzie to niecodzienny występ, zwłaszcza że zagramy w całości pierwszy kultowy album zespołu. Oryginalnie nie grałem na nim, gitarzystą był wtedy John Christ i, szczerze mówiąc, bardzo chciałbym zobaczyć go znowu w składzie, ale obecnie zespół też jest w świetnej formie. I wielkim zaszczytem będzie dla mnie zagranie z Danzigiem debiutanckiego albumu zespołu w Gdańsku, dla polskich fanów. Wiem, że Glenn ma wizerunek tajemniczego, niedostępnego i trudnego człowieka, ale to tylko wizerunek. On nie jest Draculą metalu. W rzeczywistości jest przemiłym człowiekiem, bezproblemowym, który ma jednak swoją wizję i wszystko podporządkowuje jej realizacji. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z nim. Glenn to człowiek starej daty. Jest jedną z niewielu osób, jakie znam, które wciąż kupują płyty kompaktowe. Ma wielką kolekcję nagrań Elvisa Presleya. Wie o jego muzyce wszystko. Wie, kto zgrał w jakim utworze, gdzie piosenki zostały zarejestrowane. Ma dużą wiedzę na temat muzyki, zwłaszcza tej z lat 60. Jest też fanem komiksów i filmów grozy.

Cały wywiad z Tommym Victorem niedługo znajdzie się na łamach „Teraz Rocka”. Wszystko o zespole Danzig znajdziesz natomiast w naszej wkładce.

Kultowy debiutancki album „Danzig” ukazał się w 1988 roku i do dziś przez wielu uznawany jest za najważniejsze osiągnięcie zespołu. Z niego pochodzi słynny utwór „Mohter”.

Inne gwiazdy tegorocznej edycji Ghost, Gojira Behemoth, Testament, Electric Wizard, Meshuggah, Moonspell. Pełną rozpiskę znajdziesz w tym miejscu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także