Justin Hawkins (The Darkness) uważa Johna Frusciante za przereklamowanego gitarzystę

/ 23 maja, 2023


Wokalista The Darkness tłumaczy, dlaczego uważa gitarzystę Red Hot Chili Peppers za przereklamowanego.


John Frusciante, który po dziesięcioletniej przerwie powrócił w 2019 roku do Red Hot Chili Peppers przez wielu fanów uznawany jest za najważniejszego gitarzystę tego zespołu. Tak jednak nie uważa Justin Hawkins. Wokalista The Darkness w swoim podcaście na Youtube uważa, że gitarzysta ten jest znacznie przereklamowany.

Justin Hawkins mówi:

Dlaczego fani Red Hot Chili Peppers są tacy przewrażliwieni? Filmy na temat tego zespołu spotykają się z dużą krytyką fanów RHCP. Mój problem z Red Hot Chili Peppers jest taki, że jego gra na gitarze mnie w ogóle nie rusza. Jeśli Mark Knopfler jest niedocenianym gitarzystą to Johna Frusciante uważam za przereklamowanego gitarzystę. Ludzie zawsze mówią: „Jesteś zazdrosny, bo sprzedał więcej płyt niż ty”. Mark Knopfler sprzedał dużo, dużo więcej płyt niż ja i nie jestem o niego zazdrosny. Uwielbiam jego grę na gitarze. Argument ten więc nie ma sensu.

Całą wypowiedź możecie obejrzeć poniżej.

Red Hot Chili Peppers dotrą do Polski 21 czerwca 2023 roku, a koncert odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Towarzyszyć im będą Iggy Pop i The Mars Volta.

KOMENTARZE

Przeczytaj także