Glen Hansard zagra koncert w Polsce w 2023 roku [DATA, BILETY]

/ 23 maja, 2023

Glen Hansard ogłosił właśnie szczegóły swojej trasy koncertowej po Europie.


Właśnie ogłoszono, że Glen Hansard wystąpi 15 listopada w warszawskim Palladium. Będzie to jedyny tegoroczny koncert w Polsce na ogłoszonej właśnie trasie muzyka.

Glen Hansard w Polsce – bilety

  • Limitowana przedsprzedaż rozpocznie się w czwartek, 25 maja 2023 o godzinie 11:00 (dostępna dla osób zapisanych do newslettera AlterArt);
  • Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w piątek, 26 maja 2023 o 11:00.

Glen Hansard to irlandzki wokalista i kompozytor, który na przestrzeni swojej kariery dał się poznać zarówno w formacjach The Frames oraz The Swell Season, jak i artysta solowy.

Zanim zadebiutował jako muzyk, wystąpił w filmie „The Commitments” (1991). Rok później ukazał się jego pierwszy album z The Frames “Another Love Song”. Grupa szybko zasłynęła świetnymi występami na żywo, a przez ponad 30 lat działalności zaprezentowała 6 albumów i zbudowała niezwykle oddaną bazę fanów.

W 2007 roku Glenn powrócił do aktorstwa. Artysta dostał główną męską rolę w filmie „Once”, stając się również współautorem ścieżki dźwiękowej. Kompozycja „Falling Slowly”, napisana z Marketą Irglovą, jego filmową partnerką, zdobyła Oskara za najlepszą oryginalną piosenkę. Po sukcesie „Once” oboje postanowili kontynuować współpracę pod szyldem The Swell Season.

W 2012 roku doczekaliśmy się pierwszego solowego albumu Glena – „Rhythm and Repose”, a muzyka z „Once” trafiła na deski teatrów na całym świecie w formie musicalu, który zgarnął aż 8 nagród Tony. Przez ostatnie 8 lat Glenn wydał 5 solowych albumów, a płyta „Didn’t He Ramble” zdobyła nominację do Grammy. 

KOMENTARZE

Przeczytaj także