Daria Zawiałow zapowiada drugi album. Nowy utwór już dostępny! [WIDEO]

/ 28 września, 2018

Od wydania debiutanckiego albumu, który został bardzo dobrze przyjęty zarówno ze strony dziennikarzy muzycznych, jak i słuchaczy, minęło zaledwie półtora roku, a Daria Zawiałow już zapowiedziała kolejny krążek. Pierwszą zapowiedzią całości jest kompozycja „Nie dobiję się do ciebie”, którą już można przesłuchać w sieci. Natomiast wczoraj wieczorem miała miejsce radiowa premiera całości na antenie Trójki.

Poniżej możecie obejrzeć wideoklip, którego reżyserką i współautorką scenariusza (razem z Darią Zawiałow) jest Dominika Podczaska, współpracująca z wokalistką już od dłuższego czasu pracuje z wokalistką. Ma ona też na swoim koniec teledyski dla Marii Peszek i grupy Zakopower.

Przy nowym singlu artystka ponownie współpracowała z Michałem Kushem, producentem debiutanckiego krążka, a także gitarzystą formacji LemON – Piotrkiem Rubensem Rubikiem.

Powoli kończymy pracę nad drugą płytą. Wraz z Michałem Kushem, moim przyjacielem i producentem zamknęliśmy tracklistę albumu. Teraz będziemy wszystko dopieszczać. Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, ale wiem już na pewno, to nie będzie kontynuacja „A Kysz!”. Utwory, które znalazły się na moim debiutanckim albumie pisałam mając 21 lat. W ciągu ostatnich pięciu lat zmieniłam się z nastolatki w kobietę, ale także rozwijałam się muzycznie i lirycznie. Razem z Michałem mamy różne, nowe fascynacje muzyczne. Płyta będzie odzwierciedleniem nas samych, idących do przodu. Jaka będzie? Na pewno dojrzalsza, nadal eklektyczna

– zapowiada wokalistka. 

Daria Zawiałow to urodzona w 1992 roku w Koszalinie polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Brała udział w programach „Mam talent” i „X Factor”, a rozgłos zdobyła za sprawą wydanej w 2017 roku płyty „A kysz!”. Album rozszedł się w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy egzemplarzy i uzyskał status Złotej Płyty. Płyta zdobyła dwie nagrody Fryderyk, w kategorii „Fonograficzny debiut roku” i „Album roku alternatywa”. Daria Zawiałow była łącznie nominowana w pięciu kategoriach.

Z tej płyty pochodzą takie przeboje jak „Malinowy chruśniak” i „Kundel bury”, które również pokryły się złotem. Daria Zawiałow nagrała także piosenkę Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy” na potrzeby filmu „Plan B”.

szy I fot. Piotr Porębski

KOMENTARZE

Przeczytaj także