Daron Malakian gra akustycznie utwory System of a Down [WIDEO]

/ 24 lipca, 2018

W ostatni piątek, 20 lipca, na półkach sklepowych pojawił się krążek zatytułowany „Dictator” sygnowany szyldem Daron Malakian And Scars Of Broadway. Jego koncertowa promocja rozpoczęła się wczoraj w Grammy Musuem w Los Angeles, gdzie Malakian i spółka zagrali specjalny akustyczny set, w którym pojawiły się również kompozycje z repertuaru System of a Down.

Sierpniowy „Teraz Rock” od jutra w sprzedaży [ZAPOWIEDŹ]

Podczas występu, na który składało się 14 kompozycji, dominowały – rzecz jasna – rzeczy nagrane w ramach Scars On Broadway, zwłaszcza te z pierwszego albumu z 2008 roku. Z najnowszego wydawnictwa pojawiły się tylko dwa utwory – „Guns Are Loaded” oraz „Till The End”. Ponadto Daron sięgnął – co nie dziwi – po systemową twórczość. Publiczność miała okazję usłyszeć, w wersjach akustycznych, „Lonely Day” i „Lost in Hollywood”:

Warto także wspomnieć, że muzycy zagrali także premierowy utwór „You Destroy You” (poniżej fragment):

Tak prezentuje się setlista wczorajszego akustycznego występu Darona Malakiana i Scars On Broadway:

 1. Enemy
 2. Cute Machines
 3. Guns Are Loaded
 4. Hungry Ghost
 5. Funny
 6. Universe
 7. 3005
 8. Lonely Day
 9. Lost In Hollywood
 10. You Destroy You
 11. Insane
 12. Kill Each Other/Live Forever
 13. Till The End
 14. Babylon

Malakiana, podczas koncertów, wspierają: Orbel BabayanRoman Lomtadze i Niko Chantziantoniou.

Artysta przyznał, że cały album „Dictator” nagrał w całości samodzielnie w niecałe 10 dni. Muzyk w rozmowie z „Rolling Stone” zdradził także, że utwory powstały już sześć lat temu, pierwotnie z myślą o kolejnym krążku System of a Down. 

Projekt Scars on Broadway powstał w 2003 roku. Pięć lat później na rynku ukazał się debiutancki album zatytułowany „Scars on Broadway”, który został zarejestrowany w duecie, liderowi pomagał perkusista John Dolmayan – również znany z SOAD.

W sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który od jutra będzie dostępny w kioskach w całej Polsce, znajdziecie artykuł dotyczący poczynań Darona Malakiana na polu solowym. 

szy I fot: Bartek Koziczyński

KOMENTARZE

Przeczytaj także