Daron Malakian wskazał utwór, z którego jest najbardziej dumny. Zaskoczeni?

/ 9 sierpnia, 2018

Daron Malakian ma na koncie dużo pamiętnych utworów, zarówno dla System Of A Down jak i dla Scars On Broadway. Który z nich napawa go największą dumą? Gitarzysta nie ma wątpliwości.

W wywiadzie dla „Metal Hammer Magazine” odpowiedział na pytanie, z której kompozycji jest najbardziej dumny:

Najbardziej dumny jestem z „Aerials”. Nie jest to bardzo riffowa piosenka, ale podoba mi się jej nastrój.

Jestem także dumny z „B.Y.O.B.” Ma bardzo ciekawą aranżację. Początek ma w sobie coś z klimatu Motörhead, a w refrenie pobrzmiewa Funkadelic.

Lubię próbować różnych rzeczy. Jedne eksperymenty wychodzą, inne nie. Jestem dumny z tych, które wyszły.

Aerials” pochodzi z wydanego w 2001 roku albumu „ToxicitySystem Of A Down, zaś „B.Y.O.B.” z wydanego w 2005 roku albumu „Mezmerize”.

Teledyski do obu utworów możecie obejrzeć poniżej.

20 lipca 2018 roku ukazał się album „Dictator” zespołu Scars On Broadway. Artysta przyznał, że cały album „Dictator” nagrał w całości samodzielnie w niecałe 10 dni. Muzyk w rozmowie z „Rolling Stone” zdradził także, że utwory powstały już sześć lat temu, pierwotnie z myślą o kolejnym krążku System of a Down.

Projekt Scars on Broadway powstał w 2003 roku. Pięć lat później na rynku ukazał się debiutancki album zatytułowany „Scars on Broadway”, który został zarejestrowany w duecie, liderowi pomagał perkusista John Dolmayan – również znany z SOAD.

W sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w kioskach w całej Polsce, znajdziecie artykuł dotyczący poczynań Darona Malakiana na polu solowym.

rf | fot. Bartek Koziczyński

KOMENTARZE

Przeczytaj także